Життя після недоторканності

373 голосів за остаточне вже зняття депутатської недоторканності.

Депутати більше не мають депутатської недоторканності.

 

За 5 років роботи депутатом я так і не дізналася, що це таке. І жодного разу не дістала депутатське посвідчення, окрім як щоб зайти у Верховну Раду.

 

І зняття недоторканності, це без перебільшення – історичне рішення.

До нього Україна йшла 28 років.

Історичне, очікуване більшістю наших громадян, рішення, на якому грало та обиралося не одне покоління українських політиків, рішення небезпечне, так, небезпечне у розхитаній слабкій поліцейській державі без незалежних судів, але рішення, якого вимагали громадяни України. І на яке вони довго чекали.

Рішення, яке стало вже символом для українців – символом несправедливості, символом тотального лицемірства політиків, запорукою ненависті до політиків, запорукою відчуття, що у парламенті "ховаються" від кримінальної відповідальності злодії.

 

Хоча це вже давно не так, друзі, і зняття недоторканності з пана Розенблата чи Олеся Довгого, чи пана Добкіна у минулому скликанні ніяким чином не завершилися їх відповідальністю чи вироками проти них.

 

На противагу: Юлію Тимошенко вимагали позбавити недоторканності тричі, а потім три роки вона провела у в'язниці, куди її кинули за політичну позицію, і лише рішення Європейського суду з прав людини вже після Революції Гідності визнало ці три роки ув'язнення політичним переслідуванням.

 

Але рішення символічне і важливе для мільйонів людей, які голосували і за мене.

Саме тому я голосувала за зняття недоторканності.

 

Я щиро сподіваюся, що всі колеги, особливо колеги зі Слуги Народу, які сьогодні мають повну владу в країні, чітко усвідомлюють, що перший крок – зняття недоторканності, а другий крок має бути – розбудова незалежних інституцій влади, незалежних судів та обмеження свавілля правоохоронних органів.

 

Ще раз повторюся – розбудова державних інституцій.

Інакше нас ризикує накрити цунамі авторитарної системи.

 

З Богом.

 

Альона Шкрум

Народний депутат України, голова підкомітету з реформи держслужби

 Блоги.УП