Саме зараз «провінція» може почати задавати тон в процесах в Україні

Цікаві тенденції спостерігаються в політичному житі України. Те, з чим уже найближчим часом доведеться зіштовхнутися центральній владі - це усвідомлення місцевими громадами своїх самоврядних прав. Раніше вся політика оберталася довкола «Печерського трикутника». Тепер варто очікувати, що регіони перестануть бути мовчазними статистами. Протягом найближчих 10 років в Україні можуть скластися стосунки між центром і регіонами, що нагадуватимуть італійську модель.

 

Один із прикладів. Днями Тернопільська обласна рада і Боярська міська рада не погодилися з рішеннями, які приймаються парламентом у частині легалізації небезпечних соціально-економічних практик - і підготували проекти постанов, що забороняють гральний бізнес на їхніх територіях. Ініціатором даних кроків виступили депутати партії «Батьківщина» (в принципі, це не дивно з огляду на позицію в цьому питанні Юлії Тимошенко). З точки зору законності існує чимало юридичних можливостей обмежити застосування закону про легалізацію грального бізнесу на окремо взятих територіях. І дана тема надзвичайно популярна в народі: приймаючи цей закон, «Слуги» у лібертаріанському турбозапалі абсолютно знехтували громадською думкою, а головне - соціальним кліматом на місцях.

 

Враховуючи, що електоральні перетоки між «Слугою народу» і «Батьківщиною» найбільш сильні, можна прогнозувати, що опанування питань політичного порядку денного, актуального для більшості регіонів і громад, може посилити позиції однієї партії і зіграти злий жарт з іншою. Тим більше, що Тимошенко, яка має чудову політичну інтуїцію та чималий досвід у політиці, дуже легко опановує соціальні теми і чи не найкраще з-поміж інших політиків розуміється на нюансах настроїв у регіонах - вона ще у «нульових» обрала тактику орієнтації не стільки на електорат столиці і великих мегаполісів, скільки на мобілізацію прибічників у «провінції», яку чимало політиків не розуміли і ігнорували. Саме зараз «провінція» може почати задавати тон в процесах в Україні. А після зникнення з політичної арени Партії регіонів конкурентів, здатних опанувати ці процеси, в «Батьківщини» не залишилося.

Константин Бондаренко

Facebook автора