Неділя, 16 червня 2024 року

Перш ніж схвалювати атаку на журналіста, тричі подумайте

Так, давайте розберемося з Юрій Бутусов.

Чи він поводив себе нечемно, без поваги до вищої державної посади? Так.

Чи буває, що він пише пристрасні, ангажовані, навіть сумнівні речі? Буває, треба визнати. Я з ним часто не згоден у принципових питаннях.

Та й загалом він не янгол. Я кілька разів з ним зустрічався, зазирав йому за спину -- крил не побачив.

Чи є все це підставою для кримінального переслідування? В демократичній країні, де верховенство права, -- ні, такого не може бути, це виключено. В автократичній країні, де слідчі отримують згори накази, кого переслідувати, а кого ні, -- це звичайне явище.

Тільки не треба мені розповідати, що старе відео, зроблене десь на полігоні кілька років тому, -- це розв'язування війни. Бо тоді треба переслідувати всіх, хто стріляв нещодавно й не на полігоні, а також усіх, хто стріляв в тирі й записував відео зі словами на кшталт "смерть ворогам". Почитайте КК та КПК, а також керівні документи ДБР. Це звичайне політичне переслідування.

ДБР було створено для розслідування злочинів вищих державних службовців, які можуть завдяки своїм посадам перешкоджати правосуддю. Не журналістів і не командирів тилових полігонів.

Чи треба ганьбити Бутусова за його поведінку? Це залежить від ваших особистих оцінок тієї ситуації. Хтось скаже так, хтось скаже ні. Але напевно ніхто не скаже, що його треба за це саджати на строк від 7 до 12 років. Чи навіть лякати таким терміном ув'язнення.

Вам розповісти, чим закінчилася історія з Ґонґадзе? Чи, може, самі згадаєте?

Авторитаризм -- це смерть для України. Хто не вірить, подивіться на Білорусь. Великий авторитарний режим завжди проковтне маленький авторитарний режим.

Тому демократію треба захищати, і журналісти -- пристрасні, упереджені, нечемні -- є форпостом цієї оборони.

Тому, перш ніж схвалювати атаку на журналіста, тричі подумайте. Адже всі запам'ятають ваші слова. І нагадають їх вам, коли прийдуть за вами.

Ах, ви думаєте, що за вами не прийдуть? То, може, нагадати вам 1932-1939?

Валерій Пекар

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.