Нафтогаз чи суверенітет?

Звільнення Коболєва і подальша реакція на це США та ЄС показали наскільки суверенітет нашої країни став обмеженим. Фактично, ми стали країною, в якій влада не може нічого поробити з найбільшим підприємством. За 7 років керування Нафтогазом Коболєв перетворив його на іноземне представництво, в обмін на мандат голови. Найближчим часом вся країна ще дізнається про "царські" замашки цього екс-голови, яким і Бакай би позаздрив. А поки потрачені ним мільйони на лобістів продовжують підривати НАК і довіру до нього.

В найближчі дні уряд і Зеленський знову опиняться в складній ситуації, коли їм дадуть зрозуміти, що керувати в нашій державі вони можуть тільки там, де їм дозволяють. За моєю інформацією, ми будемо спостерігати наступний сценарій:

1. Наглядова Рада в четвер- п'ятницю висловить недовіру і спробує звільнити Юрія Вітренка

2. Західні посли і політики відразу підтримають це рішення, і вимагатимуть погодитись з ним від уряду.

3. Буде запропоновано компроміс - призначити тимчасово виконуючим обов'язки Отто Ватерландера, протеже Коболєва. Який має покерувати Нафтогазом до завершення конкурсу на нового Голову, а заодно і конкурс виграти.

4. Цей компроміс буде підкріплено ультиматумами по лінії підтримки України щодо війни на Донбасі.

Ця ситуація стане хорошим уроком і майстер-класом для наївних, які думають, що в політиці романтика важливіша за прагматизм. А також тестом на те, чи влада в нас "весільний генерал" чи ні.

Віктор Андрусів