Генсек Лукашенко

Думаю, в якомусь сенсі мають рацію ті, хто вважає, що Лукашенко на тлі Путіна виглядає дикішим, а тому другий з них виглядає цивілізованішим варваром, з яким, мовляв, можна мати справи. Такий собі громовідвід для Путіна.

Але так само думаю, що оце грайливе соцзмагання двох варварів-сатрапів перед усім цивілізованим світом криє в собі ще одну складову: Лукашенко для 84% росіян має привабливіший образ, очищений від ґебістського інтеліґентського нальоту, який усе-таки накладає на Путіна система, звідки він походить.

Лукашенко для них привабливіший за Путіна, бо він дистильований совок, оголений прийом без жодних домішок у формі знання іноземних мов чи такого-сякого володіння риторикою. А крім того, Лукашенко – типовий держиморда зі сторінок Гоголя та Салтикова-Щедріна, колоритний і жвавий, а Путін на його тлі – тінь ґончаровського німчури Штольца, по суті, функція, а не жива людина.

На місці Путіна міг бути хто завгодно інший, а Лукашенко – повнокровний феномен доби, досконалий у своїй неповторности, справжній дух незнищенного совка в такому ж бездоганному тілесному образі. Символічний генсек ЦК КПСС для більшости постсовєтських людей – саме Лукашенко, а не Путін. Тому в цій констеляції ще невідомо, хто кому служить.

Andrij Bondar