Дело «генпрокурорских тестов» выходит на новый уровень

Американцы комментируют сложившуюся ситуацию достаточно жестко

Мої джерела у Вашингтоні передають, що американці, які фінансують реформу прокуратури в Україні, по-справжньому обурені й розцінюють внутрішню перевірку фінансування тестів як спробу зупинити зміни старою командою.

Американці коментують ситуацію досить жорстко: коли починається така публічна кампанія, то очевидно, що твоя мета – не покращити зміст тестів, а дискредитувати реформу. Стара команда просто показує своє обличчя.

Тут треба нагадати, що у зв’язку з економічною кризою саме американський уряд разом з Єврокомісією виділили 200 і 700 тисяч відповідно на підготовку та проведення тестів для нових прокурорів та слідчих антицорупційного бюро.

Додатково, у нещодавно опублікованому релізі американським посольством йдеться, що США надає 2 мільйони доларів на повну реформу прокуратури.

Ще згадаємо про 15 мільйонів від уряду США, які пішли на створення патрульної поліції в Києві та по всій Україні.

Всі ці гроші американці вийняли з кишень своїх платників податків, це не приватні фонди. І вони вимагають надійних гарантій, що гроші будуть витрачені з результатом.

Тепер питання до Шокіна з’явилися не лише в українського суспільства, але й у стратегічного партнера України. І не лише до Шокіна, а й до президента. Фактично відповідь, чи буде реформа прокуратури, залежить від Порошенка. Наскільки я зрозуміла, віце-президент Байден уже цікавився цим питанням.

Светлана Залищук

Народный депутат Украины (БПП), сооснователь движений Центр UA, Чесно, РПР

Метки: ГПУ, США