Чому Зе! – це вирок

За Зеленського голосувало не безмозглє тупе стадо виборців, як про це пишуть порохоботи. За нього голосували люди дуже різні, з різними світогляами і з різними мотивами.

 

І точно так Шостого президента зараз критикують люди дуже різні. З різними переконаннями. З різними мотивами. І за різнє.

 

Але серед них я спостерігаю особливу групу. Всі вони були в політиці і при владі. В різний час. На різних посадах. Вони щиро вважають себе проффі що глибоко розбираються в державному управлінні. У різних його аспектах. Вони добре знають, що і як потрібно робити щоб ця держава справно працювала. І вони дуже ображені. Минулий рік став для них справжнім стресом. Вони впевнені: хтось хакнув мізки простим людям і вони обрали це непорозуміння президентом. А їх усіх копняком відправили у відставку. Їх це дратує і примушуе постійно критикувати чинну владу. Більш того, ці мерзотники що захопили Банкову, а потім і Раду, і Кабмін, знайшли якісь невідомі їм таємні кнопки в електоральній свідомості украінців і люди проголосували за владу дилетантів, аферистів і недоумків.

 

І знаєте що? Майже все це про чинну владу - правда. Ця влада гнітюче некомпетентна. Зеленський і його оточення не знають, що робити з країною. Вони не мають ідей і бачення. Немає у них і політичної волі. І вони повільно і впевнено крокують до прірви. І ми разом з ними

 

Але знаєте, в чому помиляються колишні і скривджені? У тому, що вони компетентні в державному управлінні. І в тому що команда Зеленського ламала свідомість виборців. І що є якісь таємні кнопки у людей. Звідки такі знання і здібності у такого дилетанта як ЗЕ і його помічників? Очевидне протиріччя.

 

Хоча кнопки у наших виборців є. Їх створили всі ці колишні.

Мізки виборцям хакнули якраз ті, хто всі ці роки був в політиці. У них як і у Зеленського немає тих компетенцій, які потрібні українській політиці, нашій країні і громадянам. Не важливо чи були вони політиками епохи Кучми, Ющенка, Януковича чи Порошенко. Саме їх діяльність і є тією причиною завдяки якій сьогодні у владі Зеленський. Саме бажання українського народу що формувалося всі ці роки - відправити під три чорти всіх ціх брехунів, крадіїв, і політичних невдах неспроможних створити справжню незалежну, успішну і эфективную державу і породило цей Електоральний Майдан 2019 року.

 

Ооооо... зараз почнется шквал обурення в коментах. Але якщо я не правий і помиляюся в своїх характеристиках нашого політичного класу, тоді у мене залишається тільки одне питання - де результат вашої діяльності?

 

Де успішна країна? Де конкурентна економіка? Де держава-сервіс у якій корупція - злочин який невідворотно буде покараний, а не філософія існування політичного класу? Де гідний рівень життя не для нової номенклатури, криміналу і чиновників держапарату, а для більшості населення? Де автобани і швидкісні потяги що прямують сучасною залізницею у Европу без зупинки на кордоні? А коли і завдяки кому виникла боєздатна армія? Тількі не треба про ліпецко-малдівського патріота. Правильна відповідь - добровольці і волонтери. Чесний суд? Розвинута космічно-ракетна галузь? Літакобудування? Черноморсткій флот? Так - де боездатний і сучасний украінскій черноморській флот, якого боїться застарілий чорноморський флот россійский? Де эффективне і заможне місцеве самоврядування? Де розвинутий світовий курорт - Крим з репатрійованим корінним татарськім населенням, що складає більшість на їх історичній батьківщіні? Де незалежна від російського газу энергетика? Де знайдені і покарані замовники вбивств Гонгадзе, Шеремета, Ганзюк? Де засуджений за фальсифікацію виборів Ківалов ? Чому не за ґратами організатори сепаратиського з‘ їзду у Северодонецьку у 2004 році? Пам’ятаєтє такий? Чому Янукович засуджений заочно сьогодні, а не отримав свій третій термін за ґратами ще після Помаранчевого Майдану за доведені судом масові фальсифікації, як замовник?

 

Де...? Де...? Де...?

 

Ооо... зараз почнеться перерахування причин. Не давали вороги і зрадники, не було можливостей, закони у нас такі, були обставини, нема грошей, паганенький і дурний народець. Ну і звичайно - було замало часу!

 

Ставшому хрестоматійним Лі Куан Ю для перетворення тропічного смітника без ресурсів в лідера світової цивілізації вистачило 30 років. Китай від голодуючої держави суцільного занепаду до супердержави теж йшов не набагато довше. Грузинська команда демонтувала пострадянську кримінальну республіку і побудувала нову правову державу без корупції за 10 років. Можна ще пошукати приклади - країни Балтії, Польща, Східна Європа. Все це за декілька десятиліть. А в Україні були куди ліпші стартові умови і дуже не малі ресурси.

 

Зеленського у владу привели всі ті, хто зараз себе вважає проффі, компетентними політиками і досвідченими державними діячами. Вони хакнули мізки нашим громадянам своїм сукупним результатом діяльності. Вірніше відсутністю результату. Так ЗЕ - їх вирок. Але тепер і наш з вами.

 

Хіба мріяла би більшість населення докорінно змінити владу на будь кого, якщо би всі ці діячі хоч і по трохи але впевненно міняли наше життя на краще?

 

Знаєте як сказав про наш політикум, сформований за ці 29 років мій друг Густав Водичка ? Кожен з них окремо - чудова людина, а всі разом - злочинний правлячий клас.

 

Всі ці 29 років були шляхом до Зеленського - хлопця який не був політиком і який просто реготав зі сцени вісміючи наших політиків і зіграв в серіалі чесного президента з простого народу.

 

І знаєте за що мені особисто не подобається Зеленський? За те що отримавши дуже чіткий наказ всіх хто за нього голосував - роби хлопец радикальні зміни, а також і найбільшу довіру громадян і найбільші можливості, він все це бездарно пр..бе.

 

Тому що йде тим же шляхом що і його попередники. Оточує себе друзями молодості, бізнес партнерами і колишніми функціонерами, що працювали в держапараті всі ці роки. Безпорадних соросят змінює на досвідчених младокорупціонерів. Приймає правила і процедури системи замість того щоб її демонтувати. Діє за обставинами, а не всупереч їм. І повільно але впевнено з надії тих хто його обрав перетворюється в такого ж персонажа нашої політичної історії як і його попередники. І розгрібати це доведеться всім нам разом.

 

Можливо настане час коли ми всеж-таки зрозуміємо - Україні потрібні не колишні. І не нові.

 

Їй потрібні інші. Не люди що мають досвід роботи в тій тіньовій державі-лузері, прихованій за патріотичними гаслами, яка деградувала всі ці десятиріччя.

 

І не просто чесні хлопці з добрими намірами.

 

Україні потрібні ті у кого є бачення, розуміння, мрії і воля незважаючи на опір критиків, скиглення і всенародний скепсис перетворити ці мрії в реальність

Сергій Гайдай