Субота, 13 квітня 2024 року

Чи є чарівна пігулка щоб оздоровити Дніпро

Потрібен національний узгоджений план дій.

Він має включати і зниження промислового забруднення, і обмеження використання мийних засобів з вмістом фосфатів, і заходи по відновленню гідрологічного режиму в межах всього басейну Дніпра.

Ситуація потребує широкого фахового обговорення із залученням спеціалістів різного профілю.

Насамперед потрібна сформована державна політика, яка визнає критичний стан Дніпра і закладе стратегічні напрямки по спасінню нашої головної водної артерії.

 

Що реально зробити невідкладно?

Доки вступить в силу закон про обмеження фосфатів, доки на державному рівні буде сформовано всі стратегії та знайдено кошти на модернізацію очисних споруд, діяти потрібно невідкладно! Чарівним рецептом лікування може стати низка кроків:

 

Зменшення зарегульованості малих річок значно оздоровить Дніпро: одне село – один ставок (це досить нескладне рішення).

 

На водозборах варто залужити і засадити схили, крутизною більше 3 градусів та елементи екологічної мережі. Проте, потрібно діяти обережно, оскільки у степу мають бути елементи байрачних лісів у долинах рік.

 

Максимальне затримання опадів на водозборі й переведення їх у підземний стік – це наповнення першого водоносного горизонту ("верховодки"), що сформує запас підземних вод питної якості, а залишок у вигляді струмків яружно-балковою системою та підземним стоком м'яко наповнить малі річки.

 

Це як губка, що повільно низом воду віддає, досить довго.

 

Виділення в натурі (на місцевості) прибережних і водоохоронних смуг та нанесення їх на кадастрову карту, заборона надавати у оренду, власність і користування для будь-яких цілей. Це зараз дорожче, ніж природно-заповідний фонд України – це питання виживання.

Отже, врятувати Дніпро і малі ріки – це рівноцінно порятунку не лише цілих міст і громад, а й економіки України в цілому!

 

Людмила Циганок

президент Профессиональной ассоциации экологов Украины

 

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.