Бо такий задум на Небесах

У Біблії є одне таке цікаве місце. Наляканий просуванням ізраїльтян до Обіцяної Землі, місцевий царьок запрошує потужного мага, віщуна на ймення Валаам (в оригіналі Біл'ам), щоб той прокляв єврейський народ (книга Числа 22:24). Це той, в якого ослиця говорила. Приходить, значить, цей маг виконати свою роботу, а Бог йому каже: скажеш тільки те, що я тобі велю. В результаті замість прокляття Валаам проголошує благословення.

Царьок-замовник відмовляється підписати акт виконаних робіт, і тоді вони міняють тактику, щоб все ж таки проклясти, а знову виходить благословення. Вони роблять третю спробу з іншим підходом, але й у третій раз виходить благословення замість прокляття.

Отак зараз відбувається з Україною і Путіним. Він насилає на нас зло, а воно, попри страждання, руйнації та смерть, врешті перетворюється на добро, бо такий задум на Небесах.

За лічені дні ми пройшли величезний шлях єднання, масової громадянської ініціації, виходу на наступний рівень зрілості, набуття політичної суб'єктності, убезпечення свого майбутнього та зміни свого статусу у світі.

Головне тепер не схибити, не зійти з цього шляху, не відмовитися від самих себе, не впасти у чвари, не здатися.

Валерій Пекар