Землетрус у Туреччині: літосферні плити перемістилися на 5-6 метрів

Через землетрус у Туреччині сталося геологічного зрушення, внаслідок чого літосферні плити перемістилися на 5-6 метрів.

Процеповідомило Corriere della Sera.

obbl5-kihc-u3400677708358mbg-656x492corriere-web-sezioni_MASTER

За словами президента Національного інституту геофізики та вулканології Італії (INGV) Карло Дольоні відбулося горизонтальне ковзання Анатолійської плити на південний захід по відношенню до Аравійськоїплити.

Це породило тип розлому, який сейсмологи називають «неглибоким транскурентним» із гіпоцентром, тобто глибоким місцем, де він проривається, на глибині від 15 до 20 кілометрів. Іншими словами, Туреччина в оцінках фактично відсунулась на п'ять-шість метрів у порівнянні із Сирією.

Масивний розрив охопив територію довжиною 190 кілометрів і шириною 25 кілометрів, сильно стрясаючи землю і викликаючи послідовність поштовхів, яка досягла двох найінтенсивніших піків з інтервалом в дев'ять годин.

 

За останніми даними, кількість жертв потужного землетрусу, який напередодні сколихнув Туреччину та Сирію, зросла до майже 5 000 осіб.

Протягом 6 лютого землетруси фіксували й у низці інших країн світу. Зокрема у Румунії, у сейсмічній зоні Вранча, стався землетрус магнітудою 4,6 бала. Підземні поштовхи було відчутно в Молдові.

Метки: землетрус, Туреччина