Задля удару по Києву рашисти використали ядерну крилату ракету

Одна з двох збитих крилатих ракет вчора, 17 листопада, над Києвом – це ракета типу Х-55, в якій взагалі не було бойової частини. Зазвичай вона є носієм ядерної боєголовки. Але в цей раз замість БЧ у цій рашистській ракеті було "прикручено" блок, який виступав імітатором ядерної бойової частини. Про це повідомляє Defense Express.
В більшості випадків росія застосовувує для ударів по Україні ракети типу Х-555 – це "неядерна" модифікація ракети Х-55, перероблена під звичайну боєголовку із "класичною" вибухівкою.

Ракета Х-55

Ракета Х-55

А саме Х-55 – це радянська ракета, яка розроблялась саме як носій ядерної зброї. Конструкції ядерної та звичайної БЧ відрізняються. Тож на Х-55 фізично неможна прикрутити боєголовку із звичайною вибухівкою.

Залишки збитої ракети

Залишки збитої ракети

Видання припускає, що використання Х-55 може свідчити про критичну нестачу відповідних ракет у агресора. Пуск «порожньої» ракету досить дороге задоволення. Тож можливий варіант використання її для створення навантаження на нашу ППО, або ж просто виконання наказу зверху забезпечити певну кількість пусків.
А якби забули та не замінили ядерну БЧ на болванку?

Метки: війна