За яку ціну можна придбати бюджетний смартфон в Україні

Читать на русском

Якщо ви зібралися купувати новий смартфон, то приготуйтеся до того, що ціни на них помітно зросли. Це цілком зрозуміло, адже курс гривні помітно просів. Проте навіть у бюджетному сегменті можна знайти кращий телефон до 10000 грн.

1905468257
Звичайно, потрібно розуміти, що ідеального гаджета вам у цій категорії не знайти, доведеться чимось поступитися. Але, якщо ви прислухаєтеся до рекомендацій, то отримаєте дуже пристойну машинку і шкодувати не будете. Багато технологічних грандів свідомо створюють у рамках існуючих лінійок бюджетні моделі для того, щоб охоплювати великі частки ринку споживачів. Так що ви можете знайти і Samsung, і Nokia, і Xiaomi.

На що звернути увагу при виборі бюджетного телефону

Зважаючи на те, що вам все одно доведеться піти на компроміс, зверніть увагу на такі компоненти:

 • екран;
 • якість камери;
 • обсяг пам'яті;
 • ємність аккумулятору.

Це ті моменти, які добре помітні у щоденній експлуатації гаджета.
Зазвичай у рекомендаціях щодо вибору смартфона звертають увагу споживачів на нові надшвидкі процесори, але це не для бюджетних моделей. Навіть якщо це буде чіп 2023, як, наприклад, Qualcomm Snapdragon 685, який встановлений в Xiaomi Redmi Note 12, все одно в рейтингу процесорів він розташовується в кінці першої сотні. Однак більшість користувачів бюджетних моделей цього не помітять. Швидкості вистачить і на фільми подивитися, і в ігри пограти.
А ось ємність акумулятора пов'язана з вашою автономністю. Так що не менше 5000 мАг.
Об'єм пам'яті – ось що помітно впливає ваші можливості. Це і швидкість завантаження веб-сторінок, швидкість ігор, і місце під фото. Так що мінімум 4 Гб «оперативки» та 64 Гб постійної. Якщо є варіант поступитися функціями задля більшого обсягу пам'яті, то подумайте.
Щодо якості камери, то зараз і в бюджетних моделях стоять суперові пристрої. Краще перевірте самостійно. Але, у «китайців» Xiaomi і Realme можуть бути основні камери і по 100 Мп, а Samsung і Nokia набагато скромніші.
Екран у вас швидше за все буде IPS з діагоналлю 6,2 дюйми і вище, але може бути і AMOLED або Super AMOLED, як Samsung Galaxy A24, який знаходиться під самою планкою 10 000 грн.

На чому можна заощадити

Заощаджувати можна на будь-яких додаткових функціоналах. Наприклад:

 • безконтактний модуль (NFC);
 • швидка зарядка;
 • безконтактна зарядка;
 • сканер відбитків;
 • дві SIM-картки.

Так, що думайте та вибирайте.

Читати українською

За какую цену можно купить бюджетный смартфон в Украине

Если вы собрались покупать новый смартфон, то приготовьтесь к тому, что цены на них заметно подросли. Это вполне объяснимо, ведь курс гривны заметно «просел». Тем не менее даже в бюджетном сегменте можно найти лучший телефон до 10000 грн.

1905468257
Конечно, нужно понимать, что идеального гаджета вам в этой категории не найти, придется чем-то поступиться. Но, тем не менее, если вы прислушаетесь к рекомендациям, то получите очень даже приличную машинку и жалеть не будете. Многие технологические гранды сознательно создают в рамках существующих линеек бюджетные модели с тем, чтобы охватывать большие доли рынка потребителей. Так, что вы можете найти и Samsung, и Nokia, и Xiaomi.

На что обратить внимание при выборе бюджетного телефона

Учитывая, что вам все равно придется пойти на компромисс, обратите внимание на следующие компоненты:

 • экран;
 • качество камеры;
 • объем памяти;
 • емкость аккумулятора.

Это те моменты, которые хорошо заметны в ежедневной эксплуатации гаджета.
Обычно в рекомендациях по выбору смартфона обращают внимание потребителей на новые сверхбыстрые процессоры, но это не для бюджетных моделей. Даже если это будет чип 2023 года, как, например, Qualcomm Snapdragon 685, который установлен в Xiaomi Redmi Note 12, все равно в рейтинге процессоров он располагается в конце первой сотни. Однако большинство пользователей бюджетных моделей этого не заметят. Скорости хватит, и на фильмы посмотреть, и в игры поиграть.
А вот емкость аккумулятора напрямую связана с вашей автономностью. Так что не менее 5000 мАч.
Объем памяти – вот что заметно влияет на ваши возможности. Это и скорость загрузки веб-страниц, и скорость игр, и место под фото. Так что минимум 4 Гб «оперативки» и 64 Гб постоянной. Если есть вариант поступиться функциями ради большего объема памяти, то задумайтесь.
Что касается качества камеры, то сейчас и в бюджетных моделях стоят суперовые устройства. Лучше проверьте самостоятельно. Но, у «китайцев» Xiaomi и Realme могут быть основные камеры и по 100 Мп, а у Samsung и Nokia гораздо поскромнее.
Экран у вас скорее всего будет IPS с диагональю 6,2 дюйма и выше, но может быть и AMOLED или Super AMOLED, как у Samsung Galaxy A24, который находится под самой планкой 10 000 грн.

На чем можно сэкономить

Экономить можно на всяких дополнительных функционалах. Например:

 • бесконтактный модуль (NFC);
 • быстрая зарядка;
 • бесконтактная зарядка;
 • сканер отпечатков;
 • две SIM-карты.

Так, что думайте и выбирайте.