За яких умов живуть студенти Університету Коменського?

Читать на русском

Университет Коменского1
Абітурієнти з України мають можливість навчатися на бакалавра в Словаччині абсолютно безкоштовно, і в списку найпопулярніших вишів для вступу лідирує Університет Коменського. Окрім очевидних причин для вибору цього навчального закладу (високий рівень кваліфікації викладачів, налагоджені контакти з європейськими роботодавцями) є й інший важливий аргумент подавати заявку саме сюди. Йдеться про надання комфортного житла за невеликі гроші.

До послуг студентів різних курсів є два головні гуртожитки (Vysokoškolské Mesto Ľ. Štúra – Mlyny та Vysokoškolský internát Družba), а також варіанти розміщення від окремих факультетів. Залежно від оснащення номерів та кількості мешканців, ціна може змінюватись в межах 60-110 євро, хоча у 2023 році адміністрація анонсувала подорожчання. Уточнити актуальні розцінки можна у консультанта з організації навчання у Словаччині.

Особливості гуртожитків Університету Коменського

Житло у словацькому студентському місті однозначно відрізнятиметься від того, яке пропонують українські виші. По-перше, тут не практикується коридорна система - всі кімнати поділені на блоки, що складаються з 2 кімнат, кожна з яких розрахована на 1-3 особи. По-друге, у розпорядженні мешканців кожного блоку є не лише санвузол, а й холодильник, а також електроплита, що полегшує вирішення питання з харчуванням. Також можна розраховувати на наявність:

 • столу для занять (окремого для кожного студента);
 • шафи;
 • набору постільної білизни;
 • подушки та ковдри;
 • стільця;
 • полиці для речей;
 • ліжка.

У всіх приміщеннях працює бездротовий Інтернет, а в безпосередній близькості знаходяться спортивні майданчики та їдальня. У вільний від навчання час можна займатися волейболом, баскетболом, футболом, тенісом, аеробікою тощо. Також студенти можуть тренуватись у водних видах спорту або просто для оздоровлення відвідувати басейн. Додатковим плюсом стане вдале розташування – всі гуртожитки знаходяться за 10-20 хвилин від центру міста, щоправда, в деяких випадках, щоб туди дістатися, доведеться користуватися громадським транспортом.

Отримати місце в гуртожитку теоретично може кожен абітурієнт, але кількість кімнат обмежена, відповідно потрібно максимально швидко відправити до адміністрації вузу відповідний запит. Зробити це вдасться лише після отримання документів, які б підтверджували зарахування на той чи інший факультет.

Читати по-українські

В каких условиях живут студенты Университета Коменского?

Университет Коменского1

У абитуриентов из Украины есть возможность учиться на бакалавра в Словакии совершенно бесплатно, и в списке самых популярных вузов для поступления лидирует Университет Коменского. Кроме очевидных причин для выбора данного учебного заведения (высокий уровень квалификации преподавателей, налаженные контакты с европейскими работодателями), есть и другой важный аргумент подавать заявку именно сюда. Речь идет о предоставлении комфортабельного жилья за небольшие деньги.

К услугам студентов разных курсов есть два главных общежития (Vysokoškolské Mesto Ľ. Štúra – Mlyny и Vysokoškolský internát Družba), а также варианты размещения от отдельных факультетов. В зависимости от оснащения номеров и количества проживающих людей, цена может варьироваться в пределах 60-110 евро, хотя в 2023 году администрация анонсировала подорожание. Уточнить актуальные расценки можно у консультанта по организации учебы в Словакии.

Особенности общежитий Университета Коменского

Жилье в словацком студенческом городе будет однозначно отличаться от того, которое предлагают украинские вузы. Во-первых, здесь не практикуется коридорная система – все комнаты разделены на блоки, состоящие из 2 комнат, каждая из которых рассчитана на 1-3 человека. Во-вторых, в распоряжении жильцов каждого блока есть не только санузел, но и холодильник, а также электроплита, что упрощает решение вопроса с питанием. Также можно рассчитывать на наличие:

 • стола для занятий (отдельного для каждого студента);
 • шкафа;
 • набора постельного белья;
 • подушки и одеяла;
 • стула;
 • полки для вещей;
 • кровати.

Во всех помещениях работает беспроводной Интернет, а в непосредственной близости находятся спортивные площадки и столовая. В свободное от учебы время можно заниматься волейболом, баскетболом, футболом, теннисом, аэробикой и т.д. Также студенты могут тренироваться в водных видах спорта или просто для оздоровления посещать бассейн. Дополнительным плюсом станет удачное расположение – все общежития находятся в 10-20 минутах от центра города, правда, в некоторых случаях, чтобы туда добраться, придется пользоваться общественным транспортом.

Получить место в общежитии теоретически может каждый абитуриент, но количество комнат ограничено, соответственно, нужно максимально быстро отправить в администрацию вуза соответствующий запрос. Сделать это удастся только после получения документов, подтверждающих зачисление на тот или иной факультет.

Метки: Словакия, Университет Коменского