Coinjournal опублікував звіт про кількість ліквідованих криптобірж за останні роки, при цьому близько 42% закрилися без явних причин, після чого безвісти зникли.
Coinjournal опублікував звіт про кількість ліквідованих криптобірж за останні роки. Аж до 2021 їхня кількість постійно зростала. При цьому близько 42% закрилися без явних причин, після чого безвісти зникли. Ще 9% виявилися звичайними скампроектами.
При цьому за останні чотири роки кількість банкрутів сильно зросла. Якщо у 2018 таких бірж було лише 23, то у 2019 цей показник зріс на 252%, у 2020 – ще на 17%. І лише торік кількість банкрутів пішла на спад. Але, судячи з поточного стану галузі та деяких найгучніших скандалів, статистика за 2022 рік виявиться ще більш "вражаючою".
Але що куди цікавіше, то це причини, через які біржі закрилися. 42% всіх банкрутів просто зникли без жодного сліду. Вони закрили рахунки, згорнули діяльність і випарувалися, не знайшовши хоч якось пояснити ситуацію клієнтам.
Таких організацій набралося 134. Одним із прикладів таких “зникнень” є ситуація навколо CoinBene. Торік у листопаді користувачі цієї біржі просто втратили можливість увійти на офіційний сайт.
Ще близько 9% – це відверті скампроекти. 5% закрилися у зв'язку зі зломом, 8% через тиск з боку влади і 22% внаслідок зрозумілих і законних ділових причин.
Все це вказує на те, що навіть серйозний і великий проект, як, наприклад, Three Arrows Capital або Terra, може впасти в найкоротші терміни. І якщо криптовалюта вже взяла курс на довгострокову інтеграцію, вона ще має повністю обілити своє ім'я.