ЄС відключає Сбербанк і ще два російські банки від SWIFT

Представники підсанкційних банків стверджують, що відключення від SWIFT не сильно вплине на їхню роботу.

Влада Євросоюзу з 14 червня відключає найбільший російський банк Сбербанк, а також Россільгоспбанк і Московський кредитний банк від міжбанківської системи SWIFT в рамках шостого пакету санкцій проти Росії через війну в Україні. Про це у вівторок повідомляє російська служба ВВС.

Як відомо, наприкінці травня ці санкції були погоджені Радою ЄС після тривалих консультацій. Через кілька днів основна частина обмежень набула чинності.

 

Тим часом представники підсанкційних банків стверджують, що відключення від SWIFT не сильно вплине на їхню роботу.

"У Сбербанку заявили, що працюють у звичайному режимі, і відключення від SWIFT не змінює ситуацію з міжнародними розрахунками", - йдеться у повідомленні.

Водночас у Московському кредитному банку зазначили, що операції всередині Росії будуть йти в штатному режимі, проте при платежах за кордон терміни їхнього проведення можуть зрости.

У Россільгоспбанку заявили, що в російській банківській системі створено необхідні умови для забезпечення безперебійної автономної роботи.

Раніше від SWIFT було відключено сім російських банків: ВТБ, Открытие, Новикомбанк, Промсвязьбанк, Россия, Совкомбанк та ВЭБ (Внешэкономбанк).

Джерело: Корреспондент

Метки: SWIFT, ЕС, Россия