Пʼятниця, 24 травня 2024 року

Японські вчені створили магніт, що левітує без зовнішнього живлення

Магнітна левітація широко використовується для ковзання без тертя в іграшках, приладах, фурнітурі та навіть у потягах (маглівах). Але все це працює від зовнішніх джерел живлення і іноді дуже потужних, якщо ми говоримо про надпровідні магніти для левітуючих поїздів. Із постійними магнітами трохи простіше, але там свої обмеження. Вчені з Японії спробували поєднати обидва магнітні ефекти в одному пристрої і дещо з цього вийшло.
Floating graphite plate_0

Для свого дослідження вчені з Окінавського інституту науки та технологій (OIST) взяли звичайний графіт. Цей матеріал відомий своїми діамагнітними властивостями . Він може набувати намагніченість у наведеному магнітному полі і завдяки їй на деякий час набуває здатності левітувати над магнітами. Ця властивість з'являється разом із виникненням вихрових струмів у матеріалі. Правда, ці струми швидко вичерпуються через високу провідність графіту, але це виправно.

Японці уклали крихти графіту в оболонку з оксиду кремнію, який є чудовим діелектриком. Потім вони за допомогою воску створили з таких крупин пластинки площею по 1 см 2 . Надавши майданчикам намагніченість, їм утворили умови для левітації над постійними магнітами. Завдяки хорошій струмоізоляції крупинок графіту в матеріалі вихрові струми в них довго не згасали, забезпечуючи зразкам досить тривалу левітацію без зовнішнього підживлення.

У поїздах на магнітних подушках такий матеріал навряд чи з'явиться. Все-таки, там інший рівень енергії та потужностей. Але ця технологія може знайти застосування в датчиках – сили, прискорення та інших.

Джерело:Internetua

Метки: левітація

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.