Який акумулятор краще купити для шуруповерта

Читать на русском

Різниця між звичайним шуруповертом і акумуляторним така ж, як між мобільністю стаціонарного комп'ютера і ноутбука. Акумуляторні шуруповерти працюють від батарейок, тому не прив'язані до електромережі. Підзарядили акумулятори – і вперед: вкручуйте шурупи, викручуйте шурупи, свердлить дерево і не хвилюйтеся, чи вистачить довжини шнура дотягнутися до розетки.

Правда, недолік у мобільних шуруповертів такий самий, як і у ноутбуків: коли ресурс акумулятора вичерпується, потрібна нова батарея для шуруповерта. Підібрати акумулятор – не проблема: заходьте до магазину будівельного електроустаткування або на спеціалізований сайт, вибирайте та купуйте.

Параметри вибору акумулятора для шуруповерта

В акумуляторних шуруповертах використовуються спеціальні елементи живлення, які накопичують електричний заряд, а потім живлять прилад накопиченим зарядом. Тривалість та стабільність автономної роботи шуруповерта залежить від параметрів акумуляторів.

Тип елементів живлення

Матеріал, з якого виготовлені електроліти в елементах живлення, визначає робочі властивості батарейок. У шуруповертах використовуються три типи акумуляторів:

 • нікель-кадмієві елементи живлення (NiCd). Такі батарейки стоять у старих приладах, тож сьогодні зустрічаються рідко. Нікель-кадмієві акумулятори не бояться перепадів температури, недорогі, проте мають «ефект пам'яті» і невеликий ресурс ємності;
 • нікель-металгідридні акумулятори (NiMH). Більш легкі та компактні, з меншим «ефектом пам'яті». Розраховані на 500-600 циклів заряду/розряду. Цей тип батарей довше заряджається, «не любить» глибокої розрядки;
 • літій-іонні батареї (Li-Ion). Найпопулярніший акумулятор для шуруповерта 12 В, без «ефекту пам'яті», має ресурс до 2000 циклів повної заряджання. Батарея швидко заряджається, нетоксична. Середній термін служби – 5–6 років.

Ємність: чим більше, тим краще

Ємність визначає час роботи акумулятора: чим більше цей параметр, тим рідше потрібна підзарядка. Стандартної ємності батарей на 1200-1300 mAh вистачає на 2-3 години автономної роботи шуруповерта. Для професійних майстрів потрібні акумулятори від 2000 mAh.

Напруга акумулятора

Від напруги елементів живлення залежать потужність і продуктивність електроприладу. Для побутового використання підійде акумулятор для шуруповерта 18 V, а також 12 V. Якщо потрібно постійно користуватися шуруповертом, краще вибрати батарею з напругою 24–36 V.

Топ-5 марок акумуляторів для шуруповертів

Акумуляторні шуруповерти популярні серед будівельників-аматорів та професійних майстрів. Тому світові бренди та менш відомі компанії випускають батареї для шуруповертів.

Кращі виробники акумуляторів для шуруповертів:

 • Makita (Японія);
 • Bosch (Німеччина);
 • DeWalt (США);
 • Metabo (Німеччина);
 • Hitachi (Японія).

Вибір батарей для шуруповерта залежить від завдань приладу. Для рідкісного домашнього використання підійде акумулятор для шуруповерта 18 V, ємністю до 1500 mAh. Професіонали вибирають ємніші батареї з напругою від 24 V, перевірених світових брендів.

Читати українською

Какой аккумулятор лучше купить для шуруповерта

Разница между обычным шуруповертом и аккумуляторным такая же, как между мобильностью стационарного компьютера и ноутбука. Аккумуляторные шуруповерты работают от батареек, потому не привязаны к электросети. Подзарядили аккумуляторы – и вперед: вкручивайте саморезы, выкручивайте шурупы, сверлите дерево и не волнуйтесь, хватит ли длины шнура дотянуться до розетки.

Правда, недостаток у мобильных шуруповертов такой же, как и у ноутбуков: когда ресурс аккумулятора исчерпывается, нужна новая батарея для шуруповерта. Подобрать аккумулятор – не проблема: заходите в магазин строительного электрооборудования или на специализированный сайт, выбирайте и покупайте.

Параметры выбора аккумулятора для шуруповерта

В аккумуляторных шуруповертах используются специальные элементы питания, которые накапливают электрический заряд, а затем питают прибор накопленным зарядом. Продолжительность и стабильность автономной работы шуруповерта зависит от параметров аккумуляторов.

Тип элементов питания

Материал, из которого изготовлены электролиты в элементах питания, определяет рабочие свойства батареек. В шуруповертах применяются три типа аккумуляторов:

 • никель-кадмиевые элементы питания (NiCd). Такие батарейки стоят в старых приборах, поэтому сегодня встречаются редко. Никель-кадмиевые аккумуляторы не боятся перепадов температуры, недорогие, однако обладают «эффектом памяти» и небольшим ресурсом емкости;
 • никель-металлгидридные аккумуляторы (NiMH). Более легкие и компактные, с меньшим «эффектом памяти». Рассчитаны на 500–600 циклов заряда/разряда. Этот тип батареек дольше заряжается, «не любит» глубокой разрядки;
 • литий-ионные батареи (Li-Ion). Самый популярный аккумулятор для шуруповерта 12 В, без «эффекта памяти», обладает ресурсом до 2000 циклов полной зарядки. Батарея быстро заряжается, нетоксична. Средний срок службы – 5–6 лет.

Емкость: чем больше, тем лучше

Емкость определяет время работы аккумулятора: чем больше этот параметр, тем реже нужна подзарядка. Стандартной емкости батарей на 1200–1300 mAh хватает на 2–3 часа автономной работы шуруповерта. Для профессиональных мастеров нужны аккумуляторы от 2000 mAh.

Напряжение аккумулятора

От напряжения элементов питания зависят мощность и производительность электроприбора. Для бытового использования подойдет аккумулятор для шуруповерта 18 V, а также 12 V. Если необходимо постоянно пользоваться шуруповертом, лучше выбрать батарею с напряжением 24–36 V.

Топ-5 марок аккумуляторов для шуруповертов

Аккумуляторные шуруповерты популярны среди строителей-любителей и профессиональных мастеров. Поэтому мировые бренды и менее известные компании выпускают батареи для шуруповертов.

Лучшие производители аккумуляторов для шуруповертов:

 • Makita (Япония);
 • Bosch (Германия);
 • DeWalt (США);
 • Metabo (Германия);
 • Hitachi (Япония).

Выбор батарей для шуруповерта зависит от задач прибора. Для редкого домашнего использования подойдет аккумулятор для шуруповерта 18 V, емкостью до 1500 mAh. Профессионалы выбирают более емкостные батареи с напряжением от 24 V, проверенных мировых брендов.