Металеві, керамічні, сапфірові, лінгвальні… Чому ортодонт порекомендує виправляти прикус певним видом брекетів, чим відрізняються різні системи, і як підбираються для конкретного кейсу – розповідають фахівці Healthy Dent.
Джерело: healthydent.ua
Коли стоматолог каже, що пацієнту необхідне ортодонтичне лікування, у більшості випадків воно складатиметься з установки та носіння брекетів. Це зручно, естетично, не боляче та ненадовго, та ще й підходить як тінейджерам, так і дорослим. Якими бувають брекети, і від чого залежить вибір брекет-системи – відповідає стоматологія у Києві Healthy Dent.
Види брекетів
Кожна брекет-система має особливості, за якими спеціаліст і підбирає відповідні брекети на зуби для конкретного пацієнта. Стоматологічна клініка завжди готова запропонувати кілька типів систем, тому вам не варто переживати, що обраний не найкращий варіант. Отже, види брекетів:
- Металеві – найбільш доступні та поширені. Вони міцні та ефективні, проте можуть дратувати слизову оболонку ротової порожнини в перший тиждень після установки. Не підходять вони тим, хто переживає через надмірну помітність брекет-системи.
- Керамічні – естетичні та мало помітні, тому що зливаються з відтінком зубної емалі. Недоліками є їхня велика крихкість і вища вартість.
- Сапфірові виготовляються із прозорого кристала, вони практично невидимі. Щоправда, їхня вартість відчутно вища, і вимагають вони більш дбайливого догляду.
- Лінгвальні – особливий вид брекетів, який встановлюється на внутрішню поверхню зубів. Така система підходить людям, для яких дуже важливим є зовнішній вигляд посмішки. Щоправда, вони вимагають звикання і можуть спочатку порушувати дикцію.
Як підібрати відповідні брекети
Вибираючи брекет-систему, стоматолог опитує пацієнта та орієнтується на його пріоритети:
- естетика носіння;
- швидкість виправлення прикусу;
- бюджет.
Естетика прямо впливає на вартість брекетів, але, якщо вона у пріоритеті, цілком можливо зупинитися на більш дорогих, але менш помітних лінгвальних або сапфірових брекетах.
Швидкість виправлення прикусу залежить не лише від брекетів, а й від складності індивідуального кейсу пацієнта. Варто враховувати також, що різні види брекетів потребують різної інтенсивності догляду та частоти корекції, що впливає на загальну вартість лікування та графік візитів у вашу стоматологію.
Іноді дорослі вирішуються на виправлення прикусу разом із дітьми, і тоді найкращий варіант – це сімейна стоматологія. Приходьте на огляд у стоматологію в Києві Healthy Dent, щоб разом із фахівцем підібрати найвідповідніші брекети та знайти, нарешті, здорову гарну усмішку.
Какие существуют брекеты, и как выбрать подходящие
Металлические, керамические, сапфировые, лингвальные… Почему ортодонт порекомендует исправлять прикус определенным видом брекетов, чем отличаются разные системы, и как подбираются для конкретного кейса – рассказывают специалисты Healthy Dent.
Источник: healthydent.ua
Когда стоматолог говорит, что пациенту необходимо ортодонтическое лечение, в большинстве случаев оно будет состоять из установки и ношения брекетов. Это удобно, эстетично, не больно и ненадолго, да еще и подходит как тинейджерам, так и взрослым. Какими бывают брекеты, и от чего зависит выбор брекет-системы – отвечает стоматология в Киеве Healthy Dent.
Виды брекетов
Каждая брекет-система имеет особенности, по которым специалист и подбирает подходящие брекеты на зубы для конкретного пациента. Стоматологическая клиника всегда готова предложить несколько типов систем, так что вам не стоит переживать, что выбран не лучший вариант. Итак, виды брекетов:
- Металлические – наиболее доступные и распространенные. Они прочны и эффективны, однако, могут раздражать слизистую оболочку ротовой полости в первую неделю после установки. Не подходят они тем, кто переживает из-за чрезмерной заметности брекет-системы.
- Керамические – эстетичны и мало заметны, потому что сливаются с оттенком зубной эмали. Недостатками являются их большая хрупкость и более высокая стоимость.
- Сапфировые изготавливаются из прозрачного кристалла, они практически невидимы. Правда, их стоимость ощутимо выше, и требуют они более бережного ухода.
- Лингвальные – особый вид брекетов, который устанавливается на внутреннюю поверхность зубов. Такая система подходит людям, для которых очень важен внешний вид улыбки. Правда, они требуют привыкания и могут в первое время нарушать дикцию.
Как подобрать подходящие брекеты
Выбирая брекет-систему, стоматолог опрашивает пациента и ориентируется на его приоритеты:
- эстетику ношения;
- скорость исправления прикуса;
- бюджет.
Эстетика прямо влияет на стоимость брекетов, но, если она в приоритете, вполне возможно остановиться на более дорогостоящих, но менее заметных лингвальных или сапфировых брекетах.
Скорость исправления прикуса зависит не только от брекетов, но и от сложности индивидуального кейса пациента. Стоит учитывать также, что разные виды брекетов нуждаются в разной интенсивности ухода и частоте коррекции, что влияет на общую стоимость лечения и график визитов в вашу стоматологию.
Иногда взрослые решаются на исправление прикуса вместе с детьми, и тогда лучший вариант – это семейная стоматология. Приходите на осмотр в стоматологию в Киеве Healthy Dent, чтобы вместе со специалистом подобрать самые подходящие брекеты и обрести, наконец, здоровую красивую улыбку.
Метки: здоров'я