Особливої актуальності під час війни набула про проблема збереження та відновлення ментального здоров’я українців. Небезпечні чинники, як-от постійні ракетні та артилерійські обстріли, атаки дронів, перебування у прифронтових територіях, сприяють поширенню психічних розладів - депресій, тривожних станів, постcтресових розладів тощо. За оцінками експертів Міністерства охорони здоров’я, близько 50% населення України потребуватимуть психологічної допомоги. Тому психолог у Дніпрі користується значним попитом у громадян різного віку і статі.
Психічні розлади
Що таке психічні розлади – це патологічні стани, що супроводжуються порушеннями мислення, емоційної сфери та поведінки людини.
До них можна віднести:
- Депресивні розлади: сезонна, мажорна та хронічна депресія;
- Тривожні розлади: неврози, психози, панічні атаки, ПТСР (посттравматичний синдром), які супроводжуються слабко контрольованим чи неконтрольованим підвищеним почуттям тривоги;
- Фобічні розлади: небезпечні психічні розлади психіки, що супроводжуються гострим страхом перед конкретним предметом, об’єктом, ситуацією, особистістю тощо;
- Складні розлади особистості: параноїдний, асоціальний, істероїдний, нарциссичний, шизотиповий, шизоїдний, уникаючий, залежний, кордонний і таке інше.
Зазвичай більш прості форми, які здатні виправити психологи та психотерапевти, якщо не звертатися до цих спеціалістів можуть перерости у серйозні психічні захворювання.
З якими ментальними проблемами стикаються зараз українці
Багато українців кожного дня стикаються з проблемами або перебувають в особливих емоційних станах, які свідчать про необхідність корекції та професійної допомоги. За результатами соціологічних опитувань найбільш поширені наступні випадки:
- щодня відчувають втому або зниження енергії;
- зниження інтересу чи відчуття задоволення від справ;
- проблеми зі сном;
- мають труднощі з концентрацією уваги;
- щодня відчувають поганий настрій чи пригнічення;
- сповільненість рухів та мовлення або надмірну метушливість;
- мають суїцидальні думки.
Ситуація у нашій країні не є якоюсь унікальною. За даними нещодавніх досліджень ВООЗ з’ясувалося, що в країнах, які пережили конфлікти протягом останніх 10 років, практично кожна п’ята людина страждає від депресії, тривоги, післятравматичного стресового розладу (ПТСР).
Як вибрати лікаря, який допоможе вирішити психологічні проблеми
Існує така невтішна статистика - після першого епізоду депресії людина звертається до лікаря в середньому тільки через 10 років. . Чим більше буде цих епізодів депресії — тим швидше вони наступають ще раз. Проте чим швидше людина звернеться до лікаря — тим більша імовірність, що ці епізоди не будуть повторюватися.
Тому потрібно вчасно звертатися до лікаря-психотерапевта або психолога. У Дніпрі їх можна вибрати, наприклад на порталі Pleso. Кажуть, що майже 80% успіху у лікуванні залежить від довіри пацієнта до лікаря. У випадку з психологічною допомогою цей фактор набуває вирішального значення.
На порталі представлена команда професійних спеціалістів з багаторічним практичним досвідом. Лікарі представлені фотографією та коротенькою розповіддю про себе. Кожен з них володіє певним набором методик, спрямованих на вирішення конкретних проблем.
Зокрема це:
- гештальт-терапія;
- психоаналіз та психодинамічна терапія.
- травматерапія;
- арт-терапія;
- КЦТ(клієнт-центрована терапія).
У будь якому разі кожен хто потребує допомоги отримає індивідуальний професійний підхід з урахуванням конкретної ситуації.
Метки: психолог