Вівторок, 25 червня 2024 року

Як захистити себе від стрибків напруги

 

Читать на русском

Українська електрична мережа вже давно не відрізняється якістю. І напруга скаче, і частота струму. А зараз, за умови дефіциту потужностей поліпшення очікувати не доводиться. Тож слід покладатися тільки на себе. Надійним помічником у цьому питанні може стати стабілізатор напруги для дому https://stabilizatori.com/stabilizatory-naprjazhenija-/dlya-doma . Чому і як обрати потрібний розповімо нижче.
стабилизатор напряжения для дома

Чому потрібний стабілізатор

Як відомо для всіх електричних приладів в домі є допустимі межі напруги електричного струму. Відхилення від них, або ж тривала робота на граничних значеннях призводить до зниження терміну експлуатації, а в окремих випадках до виходу з ладу. Особливо це стосується приладів з двигунами, таких, як холодильники та насоси котлів. Деякі з них при виході за рамки допустимих значень можуть просто відмовлятися працювати.
Відрегулювати напругу електричної мережі допоможе стабілізатор. Він усуває спотворення струму в мережі, подаючи підключеним споживачам чисті 220В.

На що звертати увагу при виборі стабілізатора напруги

Є декілька головних критеріїв за якими обирають стабілізатор:

 • кількість фаз;
 • потужність;
 • тип стабілізації;
 • якісні характеристики стабілізації.

Що до першого пункту, то у більшості випадків в побуті використовуються однофазні мережі. Але якщо у вас все ж таки підключено 3 фази, то слід розглядати або трифазний стабілізатор, або ставити окремі на кожну фазу.
Потужність – це майже головний критерій, за яким слід обирати стабілізатор напруги. Є стабілізатори, до яких можна підключити один чи 2 прилади, а є і такі, що підтримують мережу всього будинку. В такому випадку слід просумувати потужність усіх приладів і додати запас у 10-15%. Але, на практиці разом працюють не всі прилади, а 40-60%. Тож розгляньте можливі варіанти сумісного включення.

Які бувають типи стабілізаторів

Зараз на ринку України представлені головним чином 3 різновиди стабілізаторів напруги за принципом дії.

 1. Релейні. Принцип дії полягає в перемиканні обмоток трансформатора за допомогою електромеханічних реле, які керуються спеціальною схемою. Досить прості та дешеві. Але не відтворюють синусоїду, що важливо, наприклад, для насосів котлів. Гучні (чутно клацання контактів реле). Та мають не досить великий термін експлуатації.
 2. Напівпровідникові – тиристорні та симісторні. Також перемикають обмотки трансформатора, але за допомогою електронних приборів. Тож більш надійні, особливо симісторні. Працюють тихо. Але більш дорогі, ніж релейні. Як при покупці, так і у ремонті.
 3. Інверторні – найбільш технологічні. Принцип дії полягає у подвійному перетворенні електричного струму. Із змінного в постійний і назад. Дорогі, але відтворюють синусоїду. Якість вихідного струму майже ідеальна, а реакція на якісь зміни вхідної напруги миттєва.

Підсумок

Підсумовуючи скажемо, що обравши стабілізатор за фазністю, потужністю та типом, зверніть увагу на додаткові характеристики. Такі, як:

 • точність стабілізації ;
 • робочий діапазон напруг;
 • додаткові функції;
 • спосіб монтажу або встановлення.

Тоді будуть враховані всі чинники для правильного вибору стабілізатору напруги.

 

Читати українською

Как защитить себя от скачков напряжения

Украинская электрическая сеть уже давно не отличается качеством. И напряжение скачет, и частота тока. А сейчас, при условии дефицита мощностей, улучшения ожидать не приходится. Поэтому следует полагаться только на себя. Надежным помощником в этом вопросе может стать стабилизатор напряжения для дома. Почему и как выбрать нужный расскажем ниже.
стабилизатор напряжения для дома

Почему нужен стабилизатор

Как известно, для всех электрических приборов в доме есть допустимые пределы напряжения электрического тока. Отклонение от них, или продолжительная работа на предельных значениях приводит к снижению срока эксплуатации, а в отдельных случаях к выходу из строя. Особенно это касается приборов с двигателями, таких, как холодильники и насосы котлов. Некоторые из них, при выходе за рамки допустимых значений, могут просто отказываться работать.
Отрегулировать напряжение электрической сети поможет стабилизатор. Он устраняет искажение тока в сети, подавая подключенным потребителям чистые 220В.

На что обращать внимание при выборе стабилизатора напряжения

Есть несколько главных критериев по которым выбирают стабилизатор:

 • количество фаз;
 • мощность;
 • тип стабилизации;
 • качественные характеристики стабилизации.

Что касается первого пункта, то в большинстве случаев в быту используются однофазные сети. Но, если у вас все же подключены 3 фазы, то следует рассматривать либо трехфазный стабилизатор, либо ставить отдельные на каждую фазу.
Мощность – это практически главный критерий, по которому следует выбирать стабилизатор напряжения. Есть стабилизаторы, к которым можно подключить один или 2 прибора, а есть и поддерживающие сеть всего дома. В таком случае следует просуммировать мощность всех приборов и прибавить запас в 10-15%. Но, на практике одновременно работают не все приборы, а 40-60%. Рассмотрите возможные варианты совместного включения.

Какие бывают типы стабилизаторов

Сейчас на рынке Украины представлены главным образом 3 разновидности стабилизаторов напряжения по принципу действия.

 1. Релейные. Принцип действия состоит в переключении обмоток трансформатора с помощью электромеханических реле, управляемых специальной схемой. Достаточно простые и дешевые. Но, не воспроизводят синусоиду, что немаловажно, например, для насосов котлов. Громкие (слышен щелчок контактов реле). И имеют относительно небольшой срок эксплуатации.
 2. Полуполупроводниковые – тиристорные и симисторные. Также переключают обмотки трансформатора, но посредством электронных элементов. Так что более надежные, особенно симисторные. Работают тихо. Но более дорогие, чем релейные. Как при покупке, так и ремонте.
 3. Инверторные – наиболее технологичны. Принцип действия состоит в двойном преобразовании электрического тока. Из переменного в постоянный и обратно. Дорогие, но воспроизводящие синусоиду. Качество выходного тока почти идеально, а реакция на какие-либо изменения входного напряжения мгновенная.

Итог

Подытоживая скажем, что выбрав стабилизатор по фазности, мощности и типу, обратите внимание на дополнительные характеристики. Такие, как:

 • точность стабилизации;
 • рабочий диапазон напряжений;
 • дополнительные функции;
 • способ монтажа или установки.

Тогда будут учтены все факторы правильного выбора стабилизатора напряжения.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.