Неділя, 21 квітня 2024 року

Як вибрати відповідні лампи та світильники для дому

Читать на русском

Вибір ламп та світильників для дому та офісу суттєво відрізняється. У приміщенні, призначеному для роботи, найважливіше функціональність і відповідність рівня освітленості існуючим нормам. Це не лише позбавить роботодавця необхідності платити штраф у разі перевірок державними контролюючими органами у сфері охорони праці, а й підвищить продуктивність праці співробітників. У темряві добре і зручно під час романтичного побачення з близькою людиною, але ніяк не на робочому місці. Та й зір при неправильно підібраному освітленні швидко погіршиться, що є абсолютно неприпустимим.

А ось вдома не все так однозначно. Звичайно, в кабінеті або кухні вимоги приблизно такі ж, як і в офісі: важливо перш за все грамотно розрахувати необхідні параметри освітленості і правильно розмістити світильники. Але у вітальні, їдальні, дитячій чи спальні підходи різняться. Оскільки різне функціональне призначення кімнат стає причиною неоднакового вибору ламп та світильників.

Наприклад, оригінальний нічник астронавт стане улюбленцем малюків у дитячій та незамінним аксесуаром у спальній. Але, ясна річ, в офісі він навряд чи стане в нагоді. Хоча, з іншого боку, споглядання нічного зоряного неба, яке неймовірно реалістично відтворює цей світильник, може стати чудовим способом релаксу та допоможе розслабитися, на кілька хвилин відволікшись від насущних справ.

Але давайте повернемося до домашніх освітлювальних приладів і розберемося, які критерії вибору слід застосовувати при їх покупці.

Хай буде світло вдома! Головні принципи вибору світильників та ламп

Питання складається з двох рівнозначних підпитань: вибору лампочок, тобто джерел світла, і безпосередньо світильників.

Лампи: вибираємо правильно

Почнемо з ламп. Здається, сьогодні не потрібно пояснювати, що світлодіодні лампи набагато економічніші і довговічніші за звичайні. Лампи розжарювання давно стали моветоном: їхня єдина перевага — ціна. А за іншими параметрами, включаючи безпеку використання, такі джерела світла катастрофічно програють більш сучасним конкурентам. Якщо ви пам'ятаєте, вони гріються під час роботи, а при виході з ладу або через перепад напруги здатні вибухнути і наповнити кімнату численними осколками. Тож купувати світлодіодні лампочки означає піклуватися не лише про бюджет сім'ї, а й здоров'я домочадців.

Далі слід вибрати температуру світла. Це дуже важливо, тому що в залежності від ситуації та місця в будинку варто застосовувати різні рішення. Крім того, комусь більше подобається тепле або холодне світло, що теж потрібно врахувати. До того ж температура світлодіодних ламп впливає на сприйняття кольорової гами декору приміщення та фактури предметів, що знаходяться всередині. Ось що варто про це знати:

  • Температура близько 2 700 К створює тепле жовте світло - таке рішення візуально робить приміщення більш затишним, тому для спальні або вітальні його можна використовувати як допоміжне джерело світла. Але у вітальні такий темперамент візуально звужує простір і злегка змазує урочисту обстановку (якщо має на меті її створити)
  • Біле світло з жовтими півтонами дає температура 3 000 К. При цьому рівні освітленості очі не сильно втомлюються при читанні, так що повісити світильник з такою лампочкою над узголів'ям спальні — саме те. Для передпокою подібне приємне для зору і привітне для оточуючих світло також стане чудовим варіантом.
  • Температуру 3500 К мають лампи денного світла. Для вітальні або великої кімнати вони підійдуть краще за інших, забезпечуючи додатковий візуальний простір.
  • Більше холодні та яскраві варіанти для домашніх умов не годяться, вони використовуються у спеціалізованих приміщеннях. Наприклад, температура 4100 К - оптимальний вибір для офісу, торгового залу, лікувального закладу і т.д. А 6 000 К – для підсвічування музейного експонату, ювелірних прикрас чи робочого місця лікаря.

А як вибрати світильники?

Тут все залежить від переваг власників будинку та дизайнерського стилю оформлення. Важливо врахувати, що якщо лампи у світильнику спрямовані вниз, а не вгору, це посилить інтенсивність освітлення, але при погляді очам буде некомфортно. Також варто організовувати освітлення за зональним принципом, що допоможе заощадити на електроенергії та створити ділянки з комфортними для зору умовами для вирішення конкретних завдань, наприклад, читання чи їди.

Читати українською

Как выбрать подходящие лампы и светильники для дома

Выбор ламп и светильников для дома и офиса существенно отличается. В помещении, предназначенном для работы, важнее всего функциональность и соответствие получаемого уровня освещенности существующим нормам. Это не только избавит работодателя от необходимости платить штраф в случае проверок государственными контролирующими органами в сфере охраны труда, но и повысит производительность труда сотрудников. В потемках хорошо и удобно во время романтического свидания с близким человеком, но никак не на рабочем месте. Да и зрение при неправильно подобранном освещении быстро ухудшится, что совершенно недопустимо.

А вот дома не все так однозначно. Конечно, в кабинете или на кухне требования примерно такие же, как и в офисе: важно прежде всего грамотно рассчитать требуемые параметры освещенности и правильно разместить светильники. Но в гостиной, столовой, детской или спальне подходы разнятся. Поскольку разное функциональное предназначение комнат становится причиной неодинакового выбора ламп и светильников. 

Например, оригинальный ночник астронавт станет любимцем малышей в детской и незаменимым аксессуаром в спальной. Но, понятное дело, в офисе он вряд ли пригодится. Хотя, с другой стороны, созерцание ночного звездного неба, которое невероятно реалистично воссоздает этот светильник, может стать отличным способом релакса и поможет расслабиться, на пару минут отвлекшись от насущных дел. 

Но давайте вернемся к домашним осветительным приборам и разберемся, какие критерии выбора следует применять при их покупке. 

Да будет свет дома! Главные принципы выбора светильников и ламп

Вопрос состоит из двух равнозначных подвопросов: выбора лампочек, то есть источников света, и непосредственно светильников.

Лампы: выбираем правильно 

Начнем с ламп. Думается, сегодня не нужно объяснять, что светодиодные лампы намного экономичнее и долговечнее обыкновенных. Лампы накаливания давно стали моветоном: их единственное преимущество — цена. А по всем остальным параметрам, включая безопасность использования, такие источники света катастрофически проигрывают более современным конкурентам. Если вы помните, они греются во время работы, а при выходе из строя или вследствие перепада напряжения способны взорваться и наполнить комнату многочисленными осколками. Так что покупать светодиодные лампочки означает заботиться не только о бюджете семьи, но и здоровье домочадцев.

Далее следует выбрать температуру света. Это очень важно, так как в зависимости от ситуации и места в доме стоит применять разные решения. Кроме того, кому-то просто больше нравится теплый или холодный свет, что тоже нужно учесть. К тому же температура светодиодных ламп влияет на восприятие цветовой гаммы декора помещения и фактуры находящихся внутри предметов. Вот что стоит об этом знать:

  • Температура около 2 700 К создает теплый желтый свет — такое решение визуально делает помещение более уютным, поэтому для спальни или гостиной его можно использовать в качестве вспомогательного источника света. Но в гостиной такой темперамент зрительно сужает пространство и слегка смазывает торжественную обстановку (если ставится цель ее создать)
  • Белый свет с желтыми полутонами дает температура 3 000 К. При этом уровне освещенности глаза не сильно устают при чтении, так что повесить светильник с такой лампочкой над изголовьем спальни — самое то. Для прихожей подобный приятный для зрения и приветливый для окружающих свет также станет отличным вариантом.
  • Температуру 3 500 К имеют лампы дневного света. Для гостиной или большой комнаты они подойдут лучше других, обеспечивая дополнительный визуальный простор.
  • Более холодные и яркие варианты для домашних условий не годятся, они используются в специализированных помещениях. Например, температура 4 100 К — оптимальный выбор для офиса, торгового зала, лечебного заведения и т.д. А 6 000 К — для подсветки музейного экспоната, ювелирных украшений или рабочего места врача.

А как выбрать светильники?

Тут все зависит от предпочтений владельцев дома и дизайнерского стиля оформления. Важно учесть, что если лампы в светильнике направлены вниз, а не вверх, это усилит интенсивность освещения, но при взгляде на него глазам будет некомфортно. Также стоит организовывать освещение по зональному принципу, что поможет сэкономить на электроэнергии и создать участки с комфортными для зрения условиями для решения конкретных задач, например, чтения или приема пищи.      

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.