Як студенти використовували ШІ для виконання домашніх завдань

Користувачі Reddit поділилися історіями, як вони застосовували мовні моделі типу GPT-3 для написання наукових праць.
Першокурсник біохімічного фаху під ніком innovate_rye розповів, що штучний інтелект допомагає йому в написанні більшості домашніх завдань.

«Це прості питання, які потребують розширеної відповіді […]. Я надіслав запит ІІ “Які п'ять хороших та поганих речей у біотехнологіях”. Він дав мені відповідь, за яку я отримав п'ять балів», - розповів студент.

За словами innovate_rye, без ІІ виконання «некорисної» домашньої роботи займає дві години. Технологія скоротила цей час до 20 хвилин.

«Мені подобається багато вчитися, але іноді домашня робота змушує мене відкладати і не складати завдання. Вміння робити це швидше та ефективніше здається мені навичкою», - розповів він.

Інший користувач під ніком AeUsako_ розповів аналогічну історію. Під час навчання у старшій школі він використав технологію OpenAI для створення есе про сучасні світові події. Учень втратив бали через відсутність зовнішніх джерел, проте створений ІІ текст пройшов перевірку на антиплагіат.

"Оскільки я використовував OpenAI, я не відчував постійного занепокоєння, пов'язаного з необхідністю витрачати свій час на написання есе", - сказав AeUsako_.

За словами канадського дослідника в галузі інноваційної освіти Джорджа Велеціаноса, це пов'язано з тим, що текст, що генерується, є оригінальним.

"[Він] не скопійований звідкись ще, а створений машиною, тому програмне забезпечення для перевірки на плагіат не зможе його виявити", - вважає вчений.

Він додав, що найближчим часом ситуація з оцінкою оригінальності тексту та розпізнаванням його джерела навряд чи зміниться.

Велеціанос зазначив, що мовними моделями можуть користуватися не лише студенти.

"Ця технологія може генерувати лекцію на льоту, а також питання на тему заняття", - сказав він.

Вчений вважає, що подібні інструменти стануть у нагоді для підвищення ефективності навчання та залучення до освітнього процесу.

Джерело: Forklog

Метки: искусственный интеллект