Четвер, 3 жовтня 2024 року

Як Штучний Інтелект відроджує атомну енергетику США

Протягом п'яти років атомний реактор на електростанції в Пенсільванії не діяв. Тепер, завдяки угоді з Microsoft, реактор знову почне працювати в 2028 році, щоб постачати компанію електроенергією. Угода розрахована на 20 років. В результаті операції буде створено близько 3 400 робочих місць та отримано понад 3 мільярди доларів у вигляді податків. Ця угода збільшить ВВП Пенсільванії на 16 мільярдів доларів.
АЕС США
Все це частина цілої серії взаємин між Big Tech та атомною енергетикою. У березні компанія Amazon Web Services погодилася купити центр обробки даних, який працює на атомній енергії в Пенсільванії. На заході в Університеті Карнегі-Меллон 18 вересня генеральний директор Alphabet Сундар Пічаї згадав малі модульні ядерні реактори як потенційні джерела енергії для центрів обробки даних. А генеральний директор OpenAI Сем Альтман є головою ради директорів ядерних стартапів Oklo та Helion Energy. Альтман витрачає сотні мільйонів доларів на розробку невеликих атомних станцій, які можна було б будувати безпосередньо в кампусах центрів обробки даних або поруч із ними. AltC Acquisition Corp фінансувала компанію під назвою Oklo, яку Альтман зараз очолює, і яка заявляє, що хоче збудувати першу таку станцію до 2027 року.
Гейтс започаткував власну ядерну компанію під назвою TerraPower. Компанія обрала колишню вугільну шахту у Вайомінгу як демонстраційний майданчик для вдосконаленого реактора, який, як стверджують його розробники, постачатиме енергію більш ефективно та з меншою кількістю відходів, ніж традиційні реактори.
Розквіт ШІ змусив технологічні компанії шукати низьковуглецеві джерела енергії для своїх центрів обробки даних. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, до 2026 року попит на електроенергію подвоїться з боку ШІ, центрів обробки даних та криптовалют. Навіть за найскромнішими оцінками, додатковий попит буде еквівалентний всій електроенергії, що споживається в Німеччині. Згідно з прогнозом, до 2030 року на центри обробки даних припадатиме 8 відсотків загального споживання електроенергії в США, що майже втричі більше, ніж сьогодні.
Таке різке зростання попиту енергію означає відродження атомної енергетики США. Число діючих ядерних реакторів у США досягло піку в 112 одиниць у 1990 році і з тих пір скоротилося до 92 до 2022 року. Протягом десятиліть попит на електроенергію у США був досить стабільним і існуюча система справлялася з навантаженням, але масштаби та інтенсивність розвитку ІІ змінюють цю динаміку. Дата Центри, непримітні склади зі стійками серверів, які забезпечують роботу сучасного інтернету, існують уже кілька десятиліть. Але кількість електроенергії, необхідна їм зараз, різко зростає через ШІ. Навчання моделей штучного інтелекту та використання ШІ для виконання навіть простих завдань потребує все більш складних, швидких та об'ємних обчислень, які створюють додаткове навантаження на систему електропостачання.
Пошук за допомогою ChatGPT, за даними Міжнародного енергетичного агентства, споживає майже вдесятеро більше електроенергії, ніж пошук у Google. Згідно з даними, опублікованими компанією, один великий комплекс центрів обробки даних в Айові, що належить Meta, споживає в рік кількість електроенергії еквівалентна 7 мільйонам ноутбуків, що працюють по вісім годин на день.
Атомна енергія приваблива для технологічних компаній, оскільки вона забезпечує низьковуглецеву електрику цілодобово, на відміну від сонячної та вітрової енергії, яка працює з перебоями, якщо тільки не використовується у поєднанні з якоюсь іншою формою зберігання енергії. Також на відміну від електростанцій, що працюють на викопному паливі, такому як вугілля або природний газ, атомні станції не виділяють безпосередньо вуглекислий газ або інші парникові гази, що сприяють глобальному потеплінню.
Microsoft зобов'язалася до 2030 року відмовитися від викидів вуглекислого газу, але споживання електроенергії, що росте, з боку штучного інтелекту є серйозною загрозою для кліматичних планів компанії, якщо вона не зможе знайти джерела низьковуглецевої енергії.
У 2023 році викиди Microsoft збільшилися на 29% порівняно з 2020 роком, в основному за рахунок будівництва нових центрів обробки даних. Викиди Google у 2023 році були на 48% вищими, ніж у 2019, також в основному за рахунок збільшення споживання енергії в центрах обробки даних та викидів у ланцюжку поставок, що ставить під загрозу досягнення мети Google щодо досягнення нульового рівня викидів до 2030 року.
Практично всі великі технологічні корпорації або вже розпочали роботу з атомними електростанціями для живлення своїх серверів, або планують це зробити у найближчому майбутньому.
Джерело: Cyberpunk Today

Метки: ШІ

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Октябрь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Сен    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.