Субота, 20 квітня 2024 року

Як росія використовує напівкримінальних бізнесменів для обходу західних санкцій

Росія намагається всіляко уникнути впливу санкцій США та ЄС, зокрема на постачання зброї та високотехнологічних компонентів для її вироблення. Використовуються різні шляхи, такі як, наприклад, поставки через треті країни – деякі колишні радянські республіки, країни Азії та Африканського континенту.

Також за думкою експертів широко використовуються різні лазівки в експортному контролі товарів подвійного призначення, запроваджені різними країнами ЄС. Це дозволяє використовувати продукцію цивільного призначення у військових цілях. З'являється все більше доказів того, як російські виробники використовують комерційну мікроелектронну продукцію в оборонній техніці. Постачання комерційних напівпровідників для використання в оборонній промисловості відбувається через посередників у Гонконзі, Туреччині та навіть деяких країнах ЄС та НАТО і НАТО, наприклад, Естонії, Нідерландах, Франції та Швейцарії.
Зараз вже цілком очевидно, що росія далеко заздалегідь готувалася до війни і перерозподілу сфер впливу. Для цього багато років створювалась мережа різного штибу лобістів починаючи від політиків (навіть рівня прем’єр-міністра) та впливових бізнесменів. Також відбувалось глибоке проникнення російського капіталу і різних схем у фінансові структури країн ЄС та НАТО. При цьому використовувались, як легальні так і цілком кримінальні або «сірі» шляхи. Раз у раз з’являються розслідування компетентних органів та журналістів, пов’язані з такими справами.

Alexander-Galkin
Нещодавно у поле зору журналістського розслідування потрапив черговий цікавий персонаж «чорний банкір» Олександр Галкін. Як стверджується у статті на сайті talk-finance.co.uk цей пан піднявся на різних рейдерских схемах у 1990-х. Потім засвітився як «модератор схеми, яка викрала понад мільярд доларів через сумнозвісну «молдавську схему», відому в усьому світі. Транзитом грошей займалися банки Москви, Кишинева, Києва та Риги за участю 122 фірм-одноденок. За півтора року через рахунки цих фірм пройшло 428 мільярдів рублів, вони опинилися в іноземних банках». Одна з останніх гучних справ – причетність до розкрадання майже 1 млрд. руб. із активів Промислового регіонального банку (Промрегіонбанк).
Але зараз на нього звернули увагу тому, що він ймовірно причетний до поставок підсанкційних товарів військового призначення до росії - в його бізнес імперії «засвітився» цілий ряд фірм, пов’язаних з поставками продукції подвійного та військового призначення.

Alexander-Galkin-02
Галкін імпортував оптику та модульні військові шпиталі, де лікуються поранені бійці «спецоперації Z». Наприклад, ці військові шпиталі набули популярності під час пандемії COVID-19 у Москві.
Компанія називається Block CRS
Як йому вдається це робити за умов найжорстокіших санкцій? І ось тут і став у нагоді його досвід нелегальних операцій у Росії, коли численні посередницькі фірми використовувалися для рейдерства та відмивання грошей за кордоном. Отже, перейдемо до схеми кількох компаній, пов'язаних із Олександром Галкіним. Основне управління цими компаніями в Європі ведеться з Гонконгу, де наш головний герой зареєстрував щонайменше три керуючі компанії.
Одна з підконтрольних Галкіну компаній здійснила платіж індійської компанії, яка виробляє гумові деталі для автомобілів, як показано нижче. Інша компанія, що базується в Гонконгу, де також розташовані основні керуючі компанії Галкіна, займалася експортом мікроелектроніки, як показано на схемі. Через відсутність імпортних комплектуючих, необхідні виробництва товарів подвійного призначення, численні структури у Європі, зокрема згадані раніше під керівництвом Галкіна, заповнюють цей ринок несанкціонованим імпортом технологій у Росію.
Про це пишуть журналісти-розслідувачі у своєму матеріалі.
За їх твердженням Олександр Галкін має не те що подвійне, а як мінімум потрійне громадянство – російське, латвійське та українське. Зареєстрований у Москві, але проживає у Юрмалі (Латвія). Це поки що допомагає йому уникати переслідування за незаконну діяльність.

Метки: олександр галкін, Росия

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.