Як правильно вибрати інгалятор?

Вірусні та бактеріальні інфекції дихальних шляхів часто спричиняють такий малоприємний симптом, як кашель, що може бути з виділенням мокротиння або без. У тому чи іншому випадку, залежно від особливостей захворювання, в рамках комплексної терапії фахівці рекомендують проводити інгаляції. У домашніх умовах для проведення інгаляції може використовуватися спеціальний медичний прилад - інгалятор від кашлю, зручний, малогабаритний компактний пристрій. Які типи інгаляторів існують і як правильно підібрати таку медтехніку? Які особливості мають прилади і застосування яких типів препаратів допускає та чи інша модель інгалятора? На ці запитання відповімо далі.

Види інгаляторів

Щоб правильно вибрати і купити інгалятор, насамперед необхідно з'ясувати, які типи пристроїв існують і чим вони відрізняються між собою. Виділяють три основні типи інгаляторів:

  1. Компресорні. Інгалятори компресорні виробляють аерозоль за допомогою розщеплення ліків під тиском потужного повітряного потоку. Компресорні інгалятори вважаються найнадійнішими і мають довгий експлуатаційний термін, проте відрізняються великими габаритами і займають досить багато місця. У компресорних інгаляторах можна використовувати широкий спектр медичних препаратів, однак перед їх застосуванням обов'язково ознайомтеся з інструкцією до медтехніки.
  2. Ультразвукові. У конструкцію ультразвукового приладу включено спеціальний елемент - джерело ультразвукових коливань, під впливом яких відбувається розщеплення ліків і їх перетворення в аерозоль. Швидкість і кількість розпилення залежить від потужності тієї чи іншої моделі пристрою.
  3. Мембранні. Дають змогу відтворювати дрібнодисперсний аерозоль, який виробляється шляхом проходження лікарської речовини через спеціальну мембранну сітку, яка вібрує під впливом низькочастотного ультразвуку. Працює безшумно і має максимально компактні габарити.

Використовувати інгалятор для лікування кашлю та інших патологій дихальних шляхів можуть як дорослі, так і діти. Якщо дитина зовсім маленька, необхідно застосовувати спеціальні насадки, маски або канюлі, які можна купити окремо.

Як правильно вибрати інгалятор?

Перше, з чим необхідно визначитися під час купівлі інгалятора, - вибрати відповідний тип. Оцініть усі переваги або недоліки того чи іншого типу, проаналізуйте:

  • наскільки шумно працює техніка;
  • які розчини можна використовувати, а які ні;
  • якими габаритами володіє.

Далі зверніть увагу на такі технічні характеристики:

  1. Розмір відтворюваних частинок лікарської речовини. Від розміру частинок ліків, які продукує пристрій, залежить те, в який відділ дихальної системи вони потраплять (Ø 5-10 мкм - ротоглотка, трахея, гортань; Ø 2-5 мкм - нижні дихальні шляхи; Ø 0,5-2 мкм - альвеоли;).
  2. Рівень шуму в дБ. Найгаласливішими вважаються компресорні моделі інгаляторів, а пристроями, які видають мінімальний шум під час роботи - мембранні.
  3. Комплектація. Вивчіть, які насадки додаються до комплекту інгалятора.

Також важливо звернути увагу на виробника. Найпопулярнішими виробниками інгаляторів і небулайзерів вважаються: Little Doctor, Omron, Beurer, ProMedica та інші. Широкий асортимент небулайзерів та інгаляторів представлений в асортименті магазинів Медтехніка Ортомедика. Також замовити інгалятор недорого ви можете на сайті нашого інтернет-магазину медтехніки ortomedica.ua