Фахівці зі здоров'я запропонували список вправ, які можуть значно скоротити ризики від способу життя.
Сидячий спосіб життя негативно впливає на вагу, поставу, серце, порушується кровообіг, погіршується метаболізм. Дослідники розповіли як компенсувати для організму відсутність руху протягом дня.
Вчені знайшли вихід та запропонували вправи, які допоможуть згладити негативний ефект, пише Science Alert.
Дослідження допомогло визначити точну кількість вправ, які перекриють 10 годин нерухомого сидіння. Вчені зібрали докупи дев'ять більш ранніх досліджень, використовуючи метод метааналізу. З урахуванням усіх учасників зібрано дані щодо більш ніж 44 тисяч осіб з різних країн. Усі тестовані носили фітнес-трекери.
Експерименти показали, що у людей, що сидять нерухомо близько 10 години щодня, але приділяють фізичним вправам 30-40 хвилин на день, значно знижується ризик ранньої смерті.
Якщо виділити в день 30-40 хвилин бігу, швидкої ходьби або їзди велосипедом, то це значно підтримає ваше здоров'я.
Фахівець із Сіднейського університету з фізичної активності Еммануель Стаматакіс розповів, що в даному випадку підійде будь-яка фізична активність: «Краще щось робити, ніж нічого не робити».
ВООЗ також запропонувала свої рекомендації для людей із малорухливим способом життя. У звіті зазначено, що людині потрібно на тиждень не менше ніж 150-300 хвилин помірної фізичної активності. Якщо навантаження проводити інтенсивно, достатньо 75-150 хвилин.
Спеціалісти зі здоров'я запропонували список вправ для збільшення щоденної фізичної активності:
Якщо ці фізичні навантаження розподілити на 30 хвилин на день, то шкода організму від сидячої роботи буде мінімізована.
Метки: здоров'я