Ось уже понад 10 років професія айтішника одна з найпопулярніших в Україні. Наші програмісти славляться у всьому світі. А у 2022 році вперше 2 та 3-і місця у рейтингу найбагатших людей країни за версією Forbes зайняли два представника IT галузі Максим Литвин та Олексій Шевченко (сервіс Grammarly).
Для входження в цю технологічну професію зараз величезна кількість можливостей, і, звичайно ж, починати освоювати її найкраще з навчання на спеціалізованих курсах. Таких, як, наприклад, навчання на проджект менеджера. Про них поговоримо далі.
Всупереч поширеній думці, що всі айтішники – програмісти, повинні сказати – це далеко не так. Команда, яка працює над серйозним проектом, функціонально складається з:
Але щоб команда працювала злагоджено, виконувала завдання згідно з графіком та реалізовувала всі вимоги потрібен керівник. Саме таким і є проджект-менеджер.
Тобто Проджект-менеджер (Project manager) - це той, хто керує командою розробки та веде проект від і до: починаючи з отримання вимог, закінчуючи релізом та подальшою підтримкою проекту.
Процес розробки виглядає так, що спочатку продакт-менеджер взаємодіє із замовником і розробляє концепцію продукту, вимоги. На основі цього проджект-менеджер розробляє процеси розробки і керує ними та командою на всіх етапах.
Зазвичай у процесі розробки нового програмного продукту використовують такі терміни:
Фіча (від англійського слова feature) – корисна функція або властивість розробляємого продукту.
Скоуп (від англійського слова scope-обсяг) продукту включає опис фіч.
Скоуп проекту визначає той обсяг роботи, який повинен бути виконаний, щоб успішно поставити продукт, результат або послугу відповідно до скоупу продукту. У скоуп включені завдання всіх спеціалістів: розробників, тестувальників, дизайнерів. Завдання різні за складністю, а їх обсяг та кількість можуть змінюватись під час роботи над проектом.
Саме зі скоупом проекту і працює проджект-менеджер, а також з якістю та бюджетом.
Проджект-менеджер – це людина яка знаходиться між двох вогнів. З однієї сторони – це команда, яка може не встигати, помилятися, плохо комунікувати. З іншої сторони – це замовники, продакти та керівництво. Замовники можуть змінювати завдання та затягувати процеси.
Тож продакт-менеджер повинен бути:
Проджект-менеджер повинен обладати:
Тож проджект-менеджер – це людина з багатогранними знаннями, які самостійно освоїти неможливо. Краще звернутися на спеціалізовані курси.
Метки: Project manager