Пʼятниця, 14 червня 2024 року

Як освоїти перспективну IT професію

Ось уже понад 10 років професія айтішника одна з найпопулярніших в Україні. Наші програмісти славляться у всьому світі. А у 2022 році вперше 2 та 3-і місця у рейтингу найбагатших людей країни за версією Forbes зайняли два представника IT галузі Максим Литвин та Олексій Шевченко (сервіс Grammarly).

Для входження в цю технологічну професію зараз величезна кількість можливостей, і, звичайно ж, починати освоювати її найкраще з навчання на спеціалізованих курсах. Таких, як, наприклад, навчання на проджект менеджера. Про них поговоримо далі.

Хто такі проджект менеджери

Всупереч поширеній думці, що всі айтішники – програмісти, повинні сказати – це далеко не так. Команда, яка працює над серйозним проектом, функціонально складається з:

 • Розробників (власне, і є програмісти);
 • QA (Manual і Automation тестувальників)
 • UI/UX дизайнерів.

Але щоб команда працювала злагоджено, виконувала завдання згідно з графіком та реалізовувала всі вимоги потрібен керівник. Саме таким і є проджект-менеджер.

Тобто Проджект-менеджер (Project manager) - це той, хто керує командою розробки та веде проект від і до: починаючи з отримання вимог, закінчуючи релізом та подальшою підтримкою проекту.

Процес розробки виглядає так, що спочатку продакт-менеджер взаємодіє із замовником і розробляє концепцію продукту, вимоги. На основі цього проджект-менеджер розробляє процеси розробки і керує ними та командою на всіх етапах.

Зазвичай у процесі розробки нового програмного продукту використовують такі терміни:

Фіча (від англійського слова feature) – корисна функція або властивість розробляємого продукту.

Скоуп (від англійського слова scope-обсяг) продукту включає опис фіч.

Скоуп проекту визначає той обсяг роботи, який повинен бути виконаний, щоб успішно поставити продукт, результат або послугу відповідно до скоупу продукту. У скоуп включені завдання всіх спеціалістів: розробників, тестувальників, дизайнерів. Завдання різні за складністю, а їх обсяг та кількість можуть змінюватись під час роботи над проектом.

Саме зі скоупом проекту і працює проджект-менеджер, а також з якістю та бюджетом.

 

Якіми якостями та знаннями має володіти проджект-менеджер

Проджект-менеджер – це людина яка знаходиться між двох вогнів. З однієї сторони – це команда, яка може не встигати, помилятися, плохо комунікувати. З іншої сторони – це замовники, продакти та керівництво. Замовники можуть змінювати завдання та затягувати процеси.

Тож продакт-менеджер повинен бути:

 • стресостійким;
 • комунікабельним;
 • врівноваженим;
 • вміти працювати в умовах багатозадачності;
 • мати гарне логічне мислення;
 • мати лідерські якості.

Проджект-менеджер повинен обладати:

 • розумінням загального менеджменту;
 • спеціальними знаннями в сфері проектного управління, знанням фреймворків;
 • розумінням специфіки предметної галузі, в якій розробляється проект;
 • знаннями технологій, які використовує команда, бажано мати навички програмування .

Тож проджект-менеджер – це людина з багатогранними знаннями, які самостійно освоїти неможливо. Краще звернутися на спеціалізовані курси.

Метки: Project manager

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.