Як обирати автосервіс для обслуговування власного авто

Рано чи пізно кожен автовласник стикається з необхідністю звернутися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів для обслуговування свого авто. В сучасному світі зазвичай діагностику або ремонт автомобіля довіряють співробітникам сто, які мають необхідні знання, навички та спеціальне приладдя, запчастини та технічні рідини для якісного виконання робіт. Тож розберемось з якими проблемами слід звертатися до станції, та на які моменти звертати увагу при виборі.
OILER

Які проблеми вирішують на автоСТО

Станція технічного обслуговування для вашого автомобіля, це як ваш сімейний лікар. Тож до її вибору слід підходити заздалегідь, бажано не тоді, коли машина вже не їде.
Основні роботи, які виконує СТО, наступні:

 1. Діагностика. Виконується, як періодично, для визначення стану основних систем автомобіля і складання переліку необхідних робіт, так і тоді, коли є конкретні підстави вважати, що щось працює не так.
 2. Технічне обслуговування. Зазвичай це періодичні регламентні роботи, пов’язані із заміною технічних рідин(олії та антифризу), та деяких зношуваних деталей, наприклад, заміна гальмівних колодок або свічок, а також чисткою систем (інжектору, форсунок, кондиціонеру). Або проста заміна деталей, необхідність якої виявлена під час діагностики.
 3. Ремонт. Також може бути плановим, для забезпечення безпеки руху, та попередження руйнування механізмів. Може бути викликаний поломкою або дефектами, виявленими під час проведення діагностики. Найбільш поширені – це ремонт деталей підвіски та рульового механізму.
 4. Передпродажна підготовка або перевірка авто, що купляється. Ця практика, яка нещодавно була тільки за кордоном, стала звичайною послугою, яку оказують серйозні СТО.
 5. Додаткові послуги. Як, наприклад, чистка салону або сезонне зберігання шин.

Як обирати своє СТО

СТО
Зазвичай при виборі станції для обслуговування автомобіля першочергово звертають увагу на три наступних моменти:

 • Розташування;
 • Якість;
 • Вартість робіт.

Якщо з першим все досить просто, то якість можна оцінити тільки по відгукам знайомих або у інтернеті, або на власному досвіді. Що до ціни, то цей чинник можна оцінити тільки порівнянням. Та не слід забувати прислів’я: дешева рибка – погана юшка.
Але є ще декілька моментів, на які не відразу звертають увагу. Між тим вони дуже важливі.

 

 1. Доступність контакту. Важливо, щоб автосервіс, мав кілька телефонних номерів, на які можна без проблем додзвонитися. Якщо вказані номери постійно недоступні, то можна сміливо викреслювати такий автосервіс зі свого списку. В ідеалі повинні бути інші можливості контакту, наприклад, через месенджери Viber, Telegram, тощо. Гарним показником є наявність сервісу callback або онлайн чату. До речі, з погляду на ці моменти, гарне враження справляє автосервіс OILER, який має 7 СТО в різних локаціях Києва.
 2. Пунктуальність. Автосервіс, який цінує свою репутацію, чітко дотримується часового регламенту прийому автомобіля в обслуговування. Також, якщо вам не призначають конкретного часу візиту, то це може свідчити або про непопулярність СТО, або про не пунктуальність, яка потім може обернутися для вас втраченим часом і нервами.
 3. Наявність сучасного обладнання, охайність робочого місця. Просторі бокси із сучасними підйомниками, комп’ютерне обладнання, великий набір інструментів, що розташовані по шафках – це все не тільки справляє гарне враження, але й свідчить про якість виконання робіт.
 4. Наявність сертифікатів та ліцензій. Хоча заняття ремонтом транспортних засобів і не потребує ліцензування, проте сертифікати, які свідчать про проходження майстрами спеціальних курсів або оцінку якості СТО з боку фірм-виробників, також свідчать на користь якості робіт.

Тож враховуйте всі чинники та обирайте автосервіс для свого авто.

Метки: СТО