Як доглядати за ламінатом: основні правила та принципи прибирання

Читать на русском

Сучасний ринок пропонує безліч підлогових покриттів, але одним із лідерів цього сегменту сьогодні є ламінат. Цей матеріал виготовлений з деревоволокнистих плит за особливою технологією і здатний на вигляд конкурувати з дорогим паркетом, а по експлуатаційних характеристиках - з керамічною плиткою. Крім того, він коштує значно дешевше та простіше в установці.

Якщо ви доглянули собі ідеальний екземпляр для дому та вибираєте ламінат з доставкою, перш за все ознайомтеся з практичними рекомендаціями щодо догляду за ним, тому що нікому точно не сподобаються липка поверхня, сліди розводів і тим більше здуті від вологи ділянки.

ламинат1

Особливості ламінату

Цей тип покриття для підлоги складається з декількох шарів:

  • верхній захисний - з акрилатної або меламінової смоли;
  • декоративний — привабливий зовнішній вигляд, що надає підлозі;
  • основа (також звана підкладкою) із деревоволокнистої плити високої щільності;
  • стабілізуючий — відповідальний за стійкість, стійкість до вологи та температурних стрибків.

Ламінат — популярне рішення для тих, хто хоче отримати естетичну та надійну підлогу при невеликих вкладеннях.

Як часто мити ламіновані підлоги

Ламінат рекомендується протирати від пилу або пилососити через день, але не рідше одного разу на тиждень, щоб видалити поверхневий бруд, який може залишати подряпини та впливати на швидший знос покриття.

Вологе прибирання має бути не частіше 1-2 разів на тиждень, оскільки деревноволокниста плита негативно реагує на підвищену вологість.

ламинат2

Як підтримувати чистоту ламінату

Як і будь-яка інша підлога, ламінатні дошки вимагають регулярного догляду. Варто звернути увагу, що для прибирання не підійдуть жорсткі щітки або швабри, які можуть подряпати покриття. Використовуйте лише м'які ганчірки, уникайте абразивних засобів: вони лише пошкодять поверхню.

Пилосос допоможе видалити бруд та сміття, особливо з місць стиків. Проте неправильне прибирання може завдати шкоди. Якщо пилососити з увімкненою щіткою, можуть утворитися мікроподряпини. Те саме стосується підмітання мітлою з жорсткими прутами.

Але все ж таки головний ворог ламінату — зайва волога. Вода може проникнути між дошками ламінату і викликати здуття. Зведіть вологість ганчірки до мінімуму. Якщо ви використовуєте звичайну швабру, відтисніть її, поки вона не стане лише мокрою. Підлога повинна висохнути протягом однієї-двох хвилин після миття підлоги.

Глянцеві покриття часто потребують полірування. Щоб ваша підлога блищала і виблискувала, відполіруйте її. М'яка ганчірка або серветка з мікрофібри впорається із цим завданням на всі 100%.

Підлога з ламінату універсальна, приваблива і вигідна в плані вартості, але, як і у випадку з будь-яким іншим матеріалом, догляд за ним вимагає певних знань і обережності. При дотриманні простих правил покриття і через 10 років виглядатиме, наче тільки після укладання.

Читати по-українські

Как ухаживать за ламинатом: основные правила и принципы уборки

Современный рынок предлагает множество напольных покрытий, но одним из лидеров этого сегмента сегодня является ламинат. Этот материал сделан из древесноволокнистых плит по особой технологии и способен по внешнему виду конкурировать с дорогим паркетом, а по эксплуатационных характеристиках — с керамической плиткой. Кроме того, он стоит значительно дешевле и проще в установке.

Если вы присмотрели себе идеальный экземпляр для дома и выбираете ламинат с доставкой, прежде всего ознакомьтесь с практичными рекомендациями по уходу за ним, так как никому точно не понравятся липкая поверхность, следы разводов и тем более вздутые от влаги участки.

ламинат1

Особенности ламината

Этот тип напольного покрытия состоит из нескольких слоев:

  • верхний защитный — из акрилатной или меламиновой смолы;
  • декоративный — придающий полу привлекательный внешний вид;
  • основа (также называемая подложкой) из древесноволокнистой плиты высокой плотности;
  • стабилизирующий — отвечающий за устойчивость, стойкость к влаге и температурным скачкам.

Ламинат — популярное решение для тех, кто хочет получить эстетичный и надежный пол при небольших вложениях.

Как часто мыть ламинированные полы

Ламинат рекомендуется протирать от пыли или пылесосить через день, но не реже одного раза в неделю, чтобы удалить поверхностную грязь, которая может оставлять царапины и влиять на более быстрый износ покрытия.

Влажная уборка должна быть не чаще 1-2 раз в неделю, поскольку древесноволокнистая плита негативно реагирует на повышенную влажность.

ламинат2

Как поддерживать чистоту ламината

Как и любой другой пол, ламинатные доски требуют регулярного ухода. Стоит обратить внимание, что для уборки не подойдут жесткие щетки или швабры, способные поцарапать покрытие. Используйте только мягкие тряпки, избегайте абразивных средств: они лишь повредят поверхность.

Пылесос поможет удалить грязь и мусор, особенно из мест стыков. Тем не менее неправильная уборка может нанести ущерб. Если пылесосить с включенной щеткой, могут образоваться микроцарапины. То же самое касается подметания метлой с жесткими прутьями.

Но все же главный враг ламината — излишняя влага. Вода может просочиться между досками ламината и вызвать вздутие. Сведите влажность тряпки к минимуму. Если вы используете обычную швабру, отожмите ее, пока она не станет лишь слегка мокрой. Пол должен высохнуть в течение одной-двух минут после мытья полов.

Глянцевые покрытия часто нуждаются в полировке. Чтобы ваш пол блестел и сверкал, отполируйте его. Мягкая тряпка или салфетка из микрофибры справится с этим заданием на все 100%.

Пол из ламината универсален, привлекателен и выгоден в плане стоимости, но, как и в случае с любым другим материалом, уход за ним требует определенных знаний и осторожности. При соблюдении простых правил покрытие и через 10 лет будет выглядеть, словно только после укладки.

Метки: ламінат