Понеділок, 24 червня 2024 року

Виявилося, що помідори кричать під час стресу

Про це повідомили ізраїльські фахівці, які вивчили звуки рослин, коли їх вчасно не полили або до них наближаються шкідники. Використовували спеціальні ультразвукові мікрофони та зафіксували вібрації, чимось схожі на звуки кажанів.
помидор

Рослинам, як і багатьом з нас, відомий стан стресу. Свої відчуття вони передають звуками, які вухо людини не здатне вловити. Таких висновків дійшли науковці зі Школи рослинництва та продовольчої безпеки Тель-Авівського університету.

Раніше фахівці зʼясували, що віброметри, прикріплені до рослин, реєструють вібрації. Але чи стають ці вібрації звуковими хвилями, що переносяться повітрям, тобто звуками, які можна записати — це завдання було поставлено в новому експерименті.

Для дослідження було обрано помідори й тютюн, вирощені в теплиці. За допомогою ультразвукових мікрофонів вдалося зафіксувати «розмови» рослин.
Передбачається, що це може бути фізіологічною реакцією на стрес або навіть справжнім спілкуванням з іншими рослинами або тваринами.

У нормальних умовах звук, що видається рослинами, нагадує тріск. Але при стресі, наприклад, через нестачу води, пошкодження, наближення людини чи птахів, інтервали між звуковими сигналами зменшуються. Ученим це нагадало крик.

Це дуже важливе відкриття для сільського господарства. Слухаючи рослини, можна швидко реагувати на їхні захворювання, нестачу вологи тощо.

Наразі вчених цікавить питання, чи здатні рослини «чути» одне одного та які ще види стресу змушують рослини кричати.

Метки: помидор

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.