Вирощування конопель в Україні. Чи є перспективи?

Малі та середні фермерські господарства активно займаються вирощуванням конопель в Україні, оскільки останніми роками спостерігається значне зростання попиту на конопляну продукцію. Площі посівів збільшуються, на даний момент засіяно приблизно 4000 – 4500 га у різних регіонах країни. Аналітики вважають конопляний бізнес досить перспективним напрямом.

Коноплі використовуються у виробництві для виготовлення волокна, паперової продукції та будівельних матеріалів. Їхнє вирощування не потребує особливих витрат, питання лише у збуті — на жаль, але в основному вирощена продукція йде за кордон. Через те, що за коноплі в нашій країні за останні двадцять років було закріплено статус наркотику, великі підприємства з переробки закрилися. Тепер фермерам доводиться шукати приватні цехи, а згодом знаходити покупців матеріалу.

Вирощування конопель без ліцензії заборонено

Коноплі містять психоактивні, наркотичні речовини, тому вважається рослиною з обмеженим оборотом. Незважаючи на те, що технічна культура не містить речовини ТГК у високій концентрації (що забезпечує наркотичний вплив), для її вирощування потрібна ліцензія. Таку вимогу до фермерів, висунув КМУ (ухвала №282 від 06.04.2016), за цим видом діяльності встановлено жорсткий контроль.

Щоб зайнятися культивацією конопель для промислових цілей, необхідно зібрати великий пакет документів та відповідати всім умовам отримання ліцензії. Наприклад, дозвіл не отримає раніше судимий підприємець, який має психічні захворювання, залежність від наркотичних засобів.

Збут

Коноплі – це чистий та екологічно безпечний продукт, особливо він популярний у Європі, оскільки має споживчу та медичну цінність. Місцеві фермери не покривають повною мірою промислові потреби у рослині, тому виконують закупівлю в українських бізнесменів. Найбільшими закупівельниками є Нідерланди, Польща, Китай.

Українські підприємства купують культуру рідше, тому що собівартість продукції з конопель, що випускається в Європі, в результаті нижча за продукт від вітчизняного виробника. Щоб ця ніша в Україні стала перспективнішою, необхідні інвестиції, що дозволяють бізнесменам налагодити переробку культури та організувати місцевий збут.

Джерело: https://dubaseed.com/avtocvetushchie-sorta

Метки: коноплі