Понеділок, 17 червня 2024 року

Вибір плитки у ванну – корисні поради

Читать на русском

Існує достатня кількість різноманітних технічних рішень для покриття поверхонь у ванних кімнатах. Це і фарбування, і шпалери та панелі з різних матеріалів. Але, найкращим матеріалом для обробки «мокрих» зон безумовно залишається плитка у ванну.
Основними її властивостями, що дозволяють нам робити таке твердження, є:

 • стійкість до вологи;
 • довговічність;
 • практичність у прибиранні;
 • різноманітність геометричних форм;
 • різноманітність кольорів та фактур;
 • хороші механічні властивості, що дозволяють кріпити до поверхні меблі та аксесуари.

Інші матеріали не можуть похвалитися таким унікальним поєднанням корисних якостей. Хоча заради справедливості слід сказати, що у плитки у ванній кімнаті є і недоліки:

 • холодність;
 • слизькість;
 • крихкість під впливом удару;
 • наявність швів, які схильні до забруднення.

Однак усі вони легко компенсуються використанням додаткових аксесуарів, таких, як, наприклад, килимки. А також спеціальних засобів для очищення керамічних поверхонь.

515155.460

На що звернути увагу при виборі плитки у ванну

Безумовно, головний критерій при виборі плитки – її якість. Хороша плитка повинна мати правильні геометричні форми, однакову товщину та відсутність мікротріщин.
Але, слід пам'ятати, що ванна кімната, як правило, має обмежений, малий об'єм. І вибір плитки за кольором, розміром та фактурою впливатиме на естетичне, візуальне сприйняття вашого приміщення.
Тому кілька рекомендацій:

 1. Темні тони візуально зменшують об'єм приміщення та не годяться для малих ванних кімнат. Світлі – збільшують і придатні для будь-яких об’ємів.
 2. Використання вставок контрастних кольорів або панно із декоративних плиток візуально збільшить ванну кімнату.
 3. Використання дрібних візерунків на плитці по всій поверхні стомлюватиме погляд.
 4. Також погано впливає на візуальне сприйняття дрібна плитка через велику кількість швів.
 5. Гарно на стінах у ванній виглядає плитка, викладена вертикально, таке розташування візуально витягує стіни вгору і тим самим піднімає стелю.

Модні тренди в облицювання плиткою

плитка2

Останнім часом у дизайні інтер'єрів житлових приміщень трендом є використання сірого кольору. Не є винятком і плитка у ванній. Особливо добре сіра кераміка поєднується із блискучими хромованими деталями.
Залишається популярною і плитка світлих тонів – різноманітних відтінків бежевого, світло-коричневого без жовтизни. Це надає теплоту ванній кімнаті.
Популярною є плитка, що імітує поверхню натурального каменю – мармуру або оніксу, а також фактурна під дерево.
Тільки входить у моду – печворк - мозаїчна плитка, що нагадує різнокольорові клапті тканини, ніби пошитих між собою, що створюють строкатий, багатобарвний орнамент. Але, як ми вже говорили вище, таке панно з печворку підійде для однієї чи кількох зон.
Останнім часом віддають перевагу плиткам великих розмірів від 30-40 см на бік та із співвідношенням сторін 2:1 та 3:1.

Читати українською

Выбор плитки в ванную – полезные советы

Существует достаточное количество разнообразных технических решений покрытия поверхностей в ванных комнатах. Это и покраска, и обои и панели из различных материалов. Но, лучшим материалом для отделки «мокрых» зон безусловно остается плитка в ванную.
Основными ее свойствами, позволяющими нам делать такое утверждение, являются:

 • стойкость к влаге;
 • долговечность;
 • практичность в уборке;
 • разнообразие геометрических форм;
 • разнообразие цветов и фактур;
 • хорошие механические свойства, позволяющие крепить к поверхности мебель и аксессуары.

Другие материалы не могут похвастаться таким уникальным сочетанием полезных качеств. Хотя справедливости ради следует сказать, что у плитки в ванной комнате есть и недостатки:

 • холодность;
 • скользкость;
 • хрупкость под воздействием удара;
 • наличие швов, которые подвержены загрязнению.

Однако все они с легкостью компенсируются использованием дополнительных аксессуаров, таких, как, например, коврики. А также специальных средств для очистки керамических поверхностей.

515155.460

На что обратить внимание при выборе плитки в ванную

Безусловно главный критерий при выборе плитки – ее качество. Хорошая плитка должна иметь правильные геометрические формы, одинаковую толщину и отсутствие микротрещин.
Но, нужно помнить, что ванная комната, как правило, имеет ограниченный, малый объем. И выбор плитки по цвету, размеру и фактуре будет влиять на эстетическое, визуальное восприятие вашего помещения.
Поэтому вот несколько рекомендаций:

 1. Темные тона зрительно уменьшают объем помещения и не годятся для малых ванных комнат. Светлые – увеличивают, и пригодны для любых объемов.
 2. Использование вставок контрастных цветов или панно из декоративных плиток визуально увеличит ванную комнату.
 3. Использование мелких узоров на плитке по всей поверхности будет утомлять взгляд
 4. Также плохо влияет на визуальное восприятие мелкая плитка из-за обилия швов
 5. Красиво на стенах в ванной смотрится плитка, выложенная вертикально, такое расположение визуально вытягивает стены вверх и тем самым приподнимает потолок.

Модные тренды в облицовке плиткой

 

плитка2В последнее время в дизайне интерьеров жилых помещений трендом является использование серого цвета. Не является исключением и плитка в ванной. Особенно хорошо серая керамика сочетается с блестящими хромированными деталями.
Остается популярной и плитка светлых тонов – разнообразных оттенков бежевого, светло-коричневого без желтизны. Это придает теплоту ванной комнате.
Популярной является плитка имитирующая поверхность натурального камня – мрамора или оникса, а также фактурная под дерево.
Только входит в моду – печворк - мозаичная плитка, напоминающая разноцветные лоскуты ткани, как будто сшитых между собой и создающих пёстрый, многоцветный орнамент. Но, как мы уже говорили выше, такое панно из печворка подойдет для одной или нескольких зон.
В последнее время отдают предпочтение плиткам больших размеров от 30-40 см на сторону и с соотношением сторон 2:1 и 3:1.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.