Верховна Рада пропонує скасувати фермерські господарства

У Верховній Раді у першому читанні був прийнятий законопроект № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Він забороняє реєструвати нові фермерські господарства та реорганізувати старі. Про це пише виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободянюк.

 

Зокрема Стаття 20 законопроєкту забороняє створення юридичних осіб в організаційно-правових формах фермерського господарства. А стаття 22 зобов’язує власника фермерського господарства протягом п’яти років реорганізувати підприємство (злиття з господарським товариством, приєднання до господарського товариства, перетворення на господарське товариство) або його ліквідувати.

Такі вимоги встановлені також для власників підприємства об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки), комунальних підприємств та кооперативів.

 

На думку Івана Слободянюка це ставить фермера перед питанням – припиняти власну діяльность чи перетворюватись на ТОВ.

«Пункт 6 проєкту визначає, що до приведення законодавства у відповідність з цим законом нормативно-правові акти застосовуються в частині, що йому не суперечить. Вибір невеликий: ліквідуйся або перетворюйся на ТОВ. Що чекає на фермера? Необхідність збирати документи і проводити реєстраційні дії, невизначеність щодо статусу наданої для обробітку землі, уразливість до рейдерів. Чи містить законопроєкт відповідь на ці питання? Ні.» — пише Слободянюк.

 

Наприкінці голова Всеукраїнського конгресу фермерів закликав до діалогу та спільного обговорення таких норм.

Метки: верховна рада, фермер