Вчені знайшли метод раннього виявлення хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона – одне з найпоширеніших нервових захворювань у світі, яке часто розпізнається пізно. Рання діагностика захворювання може значно уповільнити перебіг, оскільки ушкодження нервових клітин головного мозку починається багато років до появи перших симптомів.

Німецька дослідницька група повідомляє про новий метод, за допомогою якого такі захворювання, як хвороба Паркінсона можуть бути виявлені на ранній стадії, пише Hilpraxisnet.

 

Для хвороби Паркінсона характерні повільні рухи, жорсткі м'язи та неконтрольований тремор. Якщо ці симптоми виникають, то хвороба вже далеко зайшла. Однак зазвичай хвороба Паркінсона не діагностується до цієї стадії. Ланцюгова реакція, що відбувається в організмі, може бути значно уповільнена і, можливо, навіть зупинена в майбутньому, якщо хвороба буде виявлена ​​на ранній стадії.

 

Робоча група з університету Саарландії представляє новий підхід, за допомогою якого такі захворювання, як хвороба Паркінсона, можуть бути виявлені до появи симптомів за допомогою біомаркерів в крові. Результати були представлені в журналі Nucleic Acids Research (Oxford Academic).

 

Дослідники під керівництвом професора Еккарта Міза та Керолайн Дінер з Інституту генетики людини при Саарландському університеті припускають, що мікроРНК можна використовувати як можливі біомаркери для раннього виявлення таких захворювань, як хвороба Паркінсона.

 

Як пояснює робоча група, передача сигналу в організмі відіграє ключову роль при хворобі Паркінсона. У нашому організмі безперервно протікають мільйони процесів відповідно до заданого плану. Таким чином, наприклад, ініціюється утворення нових клітин або захист від патогенів. Ця дуже складна взаємодія вимагає довгого ланцюжка команд і сигналів, в якому задіяно безліч різних головних героїв.

 

Одну з основних ролей у цих процесах грає інформаційна РНК (мРНК), також відома як інформаційна рибонуклеїнова кислота. Вони передають генетичну інформацію про структуру білків у клітині. МікроРНК, своєю чергою, забезпечують виконання цього процесу за планом.

«МікроРНК впливають на клітинні функції, вони відіграють вирішальну роль у забезпеченні контролю виробництва білків і, таким чином, відіграють центральну роль у регуляції експресії генів», - пояснює Керолайн Дінер. Таким чином, мікроРНК регулюють кількість білків у клітині.

 

Якщо мікроРНК щось змінюють у цих процесах, це може мати далекосяжні наслідки. Такі зміни пов'язані, наприклад, з розвитком пухлин або нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Метки: здоров'я