Пʼятниця, 24 травня 2024 року

Вчені зафіксували масштабне знебарвлення коралових рифів у світі

Причиною цього явища вважають глобальне потепління, через яке рифи зазнають стрес і видаляють водорості, що живуть в їхніх тканинах.
У понад півсотні країн на обох півкулях з початку 2023 року зафіксували масове знебарвлення коралових рифів. Про це у понеділок, 15 квітня, повідомили дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) та Міжнародної ініціативи з коралових рифів (ICRI) у своїй заяві.

кораловий ріф

Вчені пояснили, що знебарвлення коралів відбувається, коли вони зазнають стресу через зміну умов - температури, світла або поживних речовин - і видаляють водорості, що живуть в їхніх тканинах. Це призводить до того, що корали стають повністю білими.
За словами дослідників, це стосується рифів у Флориді, Карибському басейні, у східній частині тропічної частини Тихого океану, таких як Коста-Ріка і Панама, Великого Бар'єрного рифу в Австралії, частини південної частини Тихого океану, Перської та Аденської заток.
Це вже другий випадок знебарвлення коралів на планеті за останні 10 років, останній закінчився у травні 2017 року. Як повідомляє Associated Press, до цього призвела кліматична модель Ель-Ніньо, яка протягом трьох років спричиняє потепління світового океану.

Дослідники зазначають, що для оголошення глобального знебарвлення необхідно підтвердити цей факт в кожному великому океанічному басейні. До таких басейнів належать Атлантичний, Тихий та Індійський океани в Північній та Південній півкулях.

Коралові рифи є життєво важливими екосистемами для підводного життя і допомагають захищати біорізноманіття та сповільнювати ерозію. Вони також є туристичною принадою в деяких місцях, що дозволяє підтримувати місцеву економіку та продовольчу безпеку.

Дослідники відзначають, що знебарвлення коралів не завжди передує загибелі рифів, але б'ють на сполох через постійний вплив кліматичних змін на екосистеми.

2023 рік був найтеплішим роком за всю історію спостережень: середня температура на суші та в океані досягла 2,12 градусів за Фаренгейтом (мінус 16,6 за Цельсієм), що на 2,12 градуса вище середнього показника 20-го століття, повідомили на початку року дослідники NOAA.

Джерело: Кореспондент

Метки: кораловий ріф, потепління, экология

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.