Понеділок, 20 січня 2025 року

Вчені відкрили нову групу крові

У 1972 році під час дослідження крові вагітної жінки було виявлено незвичайний профіль, з незрозумілої причини в неї була відсутня поверхнева молекула, яка була присутня у всіх інших відомих на той час еритроцитах. Цей випадок став поштовхом до півстолітнього розслідування, яке завершилося науковим проривом.
Про це повідомило видання ScienceAlert.
Хоча ми все більше знайомі з системою груп крові ABO і резус-фактором (це плюс-мінус), насправді люди мають багато різних систем груп крові, заснованих на широкому спектрі білків клітинної поверхні і цукрів, які покривають наші клітини крові. Наші тіла використовують ці молекули антигенів, окрім іншого, як ідентифікаційні маркери для відокремлення «свого» від потенційно небезпечних «чужих». Якщо при переливанні крові ці маркери не співпадуть, це може викликати реакцію або навіть виявитися фатальним.

Діаграма, що показує різні групи крові, антигени у клітинах крові та антитіла у плазмі крові.

Діаграма, що показує різні групи крові, антигени у клітинах крові та антитіла у плазмі крові.

Більшість основних груп крові були ідентифіковані на початку 20 століття. Багато з виявлених з тих пір, як, наприклад, система крові Er, вперше описана дослідниками у 2022 році, впливають лише на невелику кількість людей. Це також стосується нової групи крові.
Результатом цього стало виявлення нової групи крові під назвою MAL, про що повідомили вчені у вересні 2024 року. Доктор Луїза Тіллі, провідний автор дослідження, описала це відкриття як "величезну віху" в науці. Група крові MAL відрізняється відсутністю антигену AnWj, який звичайно присутній у понад 99,9% людей. Цей антиген живе на мієліну та лімфоцитарному білку, що спонукало дослідників назвати нещодавно описану систему групою крові MAL. Виявлення цієї аномалії має важливе значення для медичної практики, оскільки неправильне переливання крові через невідповідність антигенів може призвести до серйозних імунних реакцій.
"Більше того, попередні дослідження показали, що AnWj насправді не присутній у новонароджених, а з’являється незабаром після народження", - йдеться в матеріалі.
За допомогою генетичних досліджень було підтверджено, що антиген AnWj відсутній через спадкові мутації, що відкриває нові можливості для точного діагностування та лікування хвороб крові.

Джерело: ТСН

Метки: кровь

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Январь 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Дек    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.