Вівторок, 23 липня 2024 року

Вчені в 30 разів посилили здатність рослини очищати повітря посилили за допомогою мікробів

Штучно виведені штами бактерії, що додаються до горщикової рослини, працюють, як система очищення повітря. Про технологію з посиланням на виробника пише New Atlas.

рослини

Американський біотехнологічний стартап Neoplants представив кімнатні рослини Neo PX, здатні вловлювати леткі органічні сполуки (ЛОС) і очищати повітря. Система використовує ґрунтову суміш, що містить бактерії. За заявами розробника ці біосистеми очищають повітря від ЛОС у 30 разів ефективніше за звичайні рослини.

Летючі органічні сполуки, наприклад, бензол, толуол, ксилол, – один з основних забруднювачів повітря в приміщенні. Їх виділяють килими, меблі, фарба, засоби для чищення та інші побутові матеріали. При цьому класичні повітряні фільтри погано справляються з такими забруднювачами, але їх можуть вловлювати рослини. Активність біофільтра підвищили за допомогою капсул, які містять мікроби і додаються в ґрунт.

Система складається з кімнатної рослини епіпремнум золотистий або Мармурова королева Потос (Epipremnum aureum), ґрунтової суміші, спеціального горщика і запасу капсул для живлення і поповнення колонії мікробів. Ґрунт містить особливий штам бактерій псевдомонас путіда (Pseudomonas putida), які селективно виводили протягом п’яти років. Ці мікроорганізми добре поглинають три популярні ЛОС – бензол, толуол і ксилол. У процесі селекції дослідники посилили цю схильність.

Джерело: Newsyou

Метки: мікроби, повітря, рослини

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.