Вчені створили “живий комп’ютер” з мишей

Американські вчені змогли використати стволові клітини мишей, щоб створити пристрій, який може стати основою для створення "живих комп’ютерів".

Згідно з звітом, оприлюдненим у ScienceandTechnologyDaily, вчені Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн синтезували 80 тисяч стовбурових клітин мишей між оптичними волокнами на сітці електродів.

cc70106e-d9cea08cb0e0398dd9402ece64cea662

Пристрій, що вийшов, виявився розміром з людську долоню, стверджується, що він може розпізнавати світлові та електронні схеми.

Щоб навчити пристрій розрізняти різні типи сигналів, дослідницька група розробила 10 різних моделей електричних імпульсів та спалахів, відтворювала їх кілька разів протягом години та використовувала традиційні комп’ютерні чіпи для запису та аналізу електричних сигналів, що посилаються нейронами. Виявилося, що нейрони запускали один і той же сигнал щоразу, коли їм давали один і той же патерн.

У майбутньому такі пристрої допоможуть створювати роботів з живої м’язової тканини, які зможуть відчувати навколишній світ і враховувати отримані дані.

При цьому автори розробки запевняють, що використання подібних елементів дозволить роботам продовжувати працювати навіть якщо частина їх деталей вийде з ладу. Тим самим вони можуть виявитися ефективнішими, ніж традиційні механічні роботи.

Джерело: Телеграф