Вчені назвали найкращу олію для профілактики серцевого нападу 

Серцевий напад – це небезпечний стан, що характеризується гострою нестачею кровопостачання серцевого м’яза через закупорку тромбом або спазму артерії, яка живить серце. Фахівці вважають, що знизити ризик серцевого нападу та інших захворювань цього органу можна за допомогою правильного харчування

Згідно з дослідженням фахівців з США, в цьому може допомогти один популярний продукт. Йдеться про оливкову олію.

олівкова олія

У дослідженні взяли участь майже 64 тис. жінок і 35,5 тис. чоловіків. Воно тривало з 1990 по 2014 рік. На початку дослідження у всіх учасників не було раку, хвороб серця та інших хронічних захворювань. Кожні чотири роки вони відповідали на анкети про своє харчування і спосіб життя.

З'ясувалося, що у тих, хто вживав більше половини столової ложки оливкової олії щодня, ризик виникнення серцево-судинних захворювань виявився на 15% нижче, а ризик ішемічної хвороби серця - на 21% нижче. Крім того, заміна однієї чайної ложки масла, маргарину, майонезу або молочного жиру такою ж кількістю оливкової олії знизила ризик серцево-судинних захворювань на 5% і ішемічної хвороби серця на 7%.

Також наголошується, що користь серцю приносить не тільки оливкова олія, а й інші рослинні олії, наприклад, кукурудзяна, рапсова або соєва.

Метки: здоров'я