Понеділок, 22 квітня 2024 року

Валютні операції для бізнесу: поняття та види

валюта1

Майже кожен українець знайомий з іноземними валютами, серед яких безумовними лідерами на ринку України є долар, євро та фунт стерлінгів. Які ж операції з валютою проводить населення? Як правило, це купівля та продаж іноземних грошових одиниць, а також примноження валютних заощаджень через відкриття депозиту. Водночас перелік корпоративних валютних операцій набагато ширший. Розповідаємо, що таке валютні операції та які їх види розрізняють.

Поняття та види валютних операцій

Валютні операції — це транзакції з обміну іноземної валюти юридичними особами. Звучить так, ніби вони передбачають виключно купівлю/продаж грошових одиниць, згодні? Насправді ж, перелік типів валютних операцій набагато ширший. Пропонуємо розглянути кілька популярних видів таких транзакцій:

Конверсія валюти

Обмін однієї іноземної валюти на іншу. Відбувається на банківському рахунку у безготівковій формі. Використовують такі операції, наприклад, для зручності розрахунків з постачальниками, уникнення подвійної конвертації та додаткових витрат, створення інвестицій тощо.

Валютні операції здійснює від імені власника рахунку банк: наприклад, банк «Південний» пропонує корпоративним клієнтам повний комплекс послуг із купівлі, продажу та конверсії валют — https://bank.com.ua/kupivlya-prodazh-ta-konversiya-inozemnih-valyut. Крім самих послуг, установа також гарантує швидкість та безпечність платежів, надає прямий дилінг, а також допомагає з форвардними операціями. 

Форекс-операції

Форекс — це міжбанківський валютний ринок, де відбувається торгівля різними валютами. Підприємці, а також фізичні особи, мають змогу торгувати валютними парами на ринку та заробляти на різниці курсу: чим дешевше валюта була придбана і чим дорожче продана, тим більшим буде дохід.

Експортно-імпортні операції

Як правило, фінансові операції з купівлі/продажу товару іноземним компаніям відбуваються не у гривні, а тому окремо виділяють валютні операції з імпорту та експорту продукції, а також інші транзакції, пов'язані з цими процесами (зарахування виторгу, сплата податків тощо).

Кредитування

валюта2

Так, отримувати та надавати кредити компанії можуть не лише на території України, а й на міжнародному ринку, де інколи необхідно проводити фінансові операції у валюті. Завдяки таким діям, корпорація може як залучити інвестиції, так і профінансувати інші проєкти за кордоном. Цей тип валютних операцій також передбачає вкладення у довгострокові активи, як акції, облігації та інші.

Опціони

Опціонна угода — це двосторонній договір про купівлю/продаж певної грошової одиниці у майбутньому в завчасно визначену дату за фіксованим курсом. Такі типи операцій часто використовуються саме з метою отримання прибутку: наприклад, місяць тому ви уклали угоду на купівлю долара за курсом $1 = 36 грн, а вже сьогодні котирування виросли до $1 = 38 грн. Завдяки опціону, ви змогли придбати долар по 36 грн та виграти 2 грн на кожній грошовій одиниці.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.