В Японії розробили дешеві акумулятори, що можуть зберігати на 60% більше енергії

Науковці з Токійського університету розробили прототип безкобальтової літій-іонної батареї, яка може зберігати приблизно на 60% більше енергії, ніж альтернативи того ж розміру. Про це інформує Nikkei Asia.

Літій-іонні акумулятори, що використовуються для живлення різних пристроїв — від гаджетів до електромобілів — зазвичай мають електроди, що містять кобальт, нікель і марганець. Однак вчені працюють над альтернативами, що не містять кобальт, оскільки цей матеріал не лише дорогий, але й шкідливий для навколишнього середовища.

У пошуках альтернативи команда Токійського університету створила батарею з електродами, що містять літій, нікель, марганець, кремній і кисень. Дане поєднання елементів дає змогу створювати батареї з вищою напругою. А проте, науковцям відомо, що компоненти таких батарей швидше виходять з ладу. Своєю чергою це ускладнює тривале використання.

Дослідники розв’язали цю проблему, використовуючи нещодавно розроблений інноваційний електроліт. Їхній прототип невеликої батарейки-таблетки зберіг 80% своєї місткості після 1000 циклів розрядки. Науковці заявили: його щільність енергії приблизно на 60% вища, ніж у батарей LFP, і навіть потенційно вища, ніж у типової літій-іонної батареї, що містить токсичний кобальт.

Японські вчені стежитимуть за тим, як батарея зношується протягом кількох років. «Ми розглянемо методи співпраці з компаніями, зацікавленими у комерціалізації технології, зокрема, за допомогою ліцензування», — заявив професор Токійського університету Ацуо Ямада. За його словами, наявне виробниче обладнання може бути використано для виробництва батарей у промислових масштабах.
Джерело: NoWorres

Метки: акумулятор