В уряді кажуть про підвищення тарифу на електроенергію: коли чекати на нову ціну

Вже в липні українці оплачують електрику за новим тарифом. У підсумку, суми в платіжках зросли приблизно на 80%. Однак це не останнє підвищення тарифу на електроенергію. Його збільшать ще приблизно вдвічі.
Про те, що нинішній тариф на електроенергію, як і раніше, залишається збитковим, заявили в Міненерго.

Незважаючи на червневе підвищення тарифу на електроенергію, він все одно залишається дотаційним. Насправді, ринкова вартість електрики має бути принаймні вдвічі вищою. По суті всі побутові споживачі електрики користуються електроенергією за пільговим тарифом. Просто розмір пільги став трохи меншим, каже голова Міненерго Герман Галущенко.

Уряд змушений був вдатися до підвищення тарифу на електроенергію для населення, щоби вкласти гроші у відновлення енергосистеми.

"Підвищення цін на світло було необхідністю, адже всі розрахунки говорили про неможливість повноцінного відновлення системи до зими, проведення ремонтної кампанії та підтримки енергогенерації", - пояснив очільник Міненерго.

Втім, енергосистему все ж таки не встигнуть повністю відновити до початку опалювального сезону. Це стало очевидним вже до середини літа, і про це вже заявляють самі енергетики, які займаються відновленням. Очевидно, тут справа не лише в наявності коштів на відновлення, а й у наявності трудових ресурсів.

Для відновлення всіх пошкоджених об'єктів не вистачає спеціалістів. По-перше, обсяг пошкоджень надто великий. По-друге, багатьох працівників енергокомпаній забрали на фронт, адже бронь дають далеко не всім.

Незважаючи не це, енергетики все ж таки обіцяють зробити до осені все можливе, щоб енергосистема була міцнішою. Однак не можна забувати, що РФ також накопичує до осені ракети, щоб із новою силою вдарити по українській енергоструктурі. Тому нових пошкоджень навряд чи вдасться уникнути. Енергетики вже попередили українців, що майбутній опалювальний сезон може виявитися набагато важчим за торішній.

Проте уряд обіцяє, що ми його переживемо з тим тарифом на електроенергію, який зараз є – 2,64 грн/кВт-год. Герман Галущенко заявив, що новий тариф на електроенергію можуть виставити населенню не раніше березня 2024 року, найімовірніше - вже після березня. Таким чином, до кінця березня українці житимуть із тим тарифом, що є.

При цьому поки що невідомо, як платитимуть за електроенергію домогосподарства, які користуються електричним опаленням. Адже для багатьох сімей нові витрати на електрику можуть стати непідйомними.

Метки: тариф, электроэнергия