В Україні злетять ціни на курятину та яйця: стало відомо чому

В Україні зросли ціни на курку та яйця, проте це лише початок подорожчання. Експерти попереджають, що найближчим часом цінники на них ударять по гаманцях українців.

Виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України", Сергій Карпенко розповідає про те, що ціни на електроенергію для промисловості різко зросли з 1 липня.
Вартість 1 кВт для промислових споживачів у липні зросла на 18–20%, у серпні ще на 11–12%, а у вересні може піднятися ще щонайменше на 10%.

Це суттєво позначається на собівартості продукції птахівництва, адже у її структурі електроенергія займає від 7 до 12%, а деяких видів продукції – до 30%.

"Виробництво продукції птахівництва складається з різних етапів, а тому на кожному з них ми маємо збільшення вартості складових, і, відповідно, собівартість кінцевої продукції галузі зростає в "геометричній прогресії". Оскільки власні резерви стримування зростання відпускних цін вже вичерпано, підвищення вартості електричної енергії виробники намагатимуться перекладати на кінцевих споживачів продукції," - пояснив експерт.
На підвищення ціни на яйця та курятину також вплинуло повернення довоєнних податків на паливо, а також підвищення цін на природний газ для промислових виробників із серпня місяця.
"Збільшення цін на складові собівартості продукції птахівництва ставить під загрозу не лише здатність виробляти продукцію, а й взагалі існування галузі птахівництва та продовольчу безпеку держави", - зазначив Сергій Карпенко.

Метки: курятина, ціни, яйця