В Україні можуть заборонити купувати паливо на АЗС за готівку

Сьогодні український ринок автомобільного палива переживає нелегкі часи. Чергова реформа передбачає запровадження безготівкового розрахунку під час оплати пального.

Як повідомив замглави Офісу Президента Ростислав Шурма, ОП планує запровадити оплату за підакцизні товари лише безготівковим розрахунком.

Влада пояснює, що Україну чекає податкова реформа, яка просувається Офісом президента, а компенсатором цього перетворення може стати акцизний податок.

Зокрема, влада розглядає можливість підвищення податкових ставок на шкідливе споживання. Серед таких товарів: тютюнові вироби, алкогольні, а також викопне паливо. Згідно з цією реформою, оподаткування підакцизних товарів має бути приведене до середньоєвропейського рівня.

Також повідомляється, що дана реформа має відбуватися комплексно: підвищення вартості акцизів необхідно проводити паралельно з покращенням якості адміністрування оподаткування. У цьому плані, на попередньому етапі, повинні бути проведені дві основні зміни. Для початку необхідно перевести акциз в електронну форму. Тобто, старі акцизні паперові марки зникнуть, наприклад, з пачок цигарок, а нові у вигляді QR-кодів прийдуть на їхнє місце.

 

Що стане другим етапом поки не повідомляється, і рішення щодо нього зараз перебуває на стадії обговорення. Таким чином, щоб нова система запрацювала, необхідно усі розрахунки за паливо перевести у безготівковий формат, тобто оплату банківськими картками, заявляє представник ОП.

Метки: АЗС, бензин, заправка