Неділя, 16 червня 2024 року

В Україні може з’явитися новий штраф для власників авто

У Верховну Раду внесли законопроєкт щодо обмеження імпорту неякісних авто з Європи.

Передбачається, що за експлуатацію транспортних засобів з невідповідними чинному законодавству технічними характеристиками будуть штрафувати.

Законопроєкт №9210-1 у першу чергу спрямований на безпечність використання авто. Автори зазначають, що ситуації, коли імпортовані з ЄС авто мають низьку якість, зокрема, двигуна чи інших важливих компонентів, – не рідкість. Це може збільшити рівень шкідливих викидів у атмосферу та вплинути на загальну безпеку на дорозі.

В ЄС авто знімається з обліку через низку причин. Найпоширеніші – великий пробіг або потрапляння у ДТП, після яких потрібні великі фінансові вкладення для відновлення. Таким чином, у пояснювальній записці автори наголошують, що авто з ЄС часто потрапляють в Україну саме через поганий технічний стан. Звісно, якщо ввезене авто вже має несправності, було несанкціоновано чи неякісно переобладнано, це спричинює ще більше аварій на дорогах при подальшій експлуатації.

Цілком логічно, що вантажівки та легковики 90-х та 2000-х років виробництва вже мають великий пробіг. В цих автомобілях замінюють двигуни на стандарт "євро" з нижчим рівнем, ніж передбачено виробником, можуть також вирізати каталітичні нейтралізатори та сажеві фільтри. До речі, роблять це зазвичай до потрапляння авто в Україну. Тобто автомобіль, що стояв на обліку в ЄС та автомобіль, завезений в Україну, часто дуже відрізняються за параметрами безпеки та екологічності.

Автори законопроєкту зазначають, що власники авто мають вчасно проходити техогляд. Якщо виявиться, що авто містить компоненти, які не відповідають чинному законодавству, власника можуть оштрафувати на сорок неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Метки: авто

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.