В Украине под угрозой уничтожения оказалась дерматовенерологическая помощь

На сайте президента Украины появилась петиция «Щодо недопущення занепаду дерматовенерологічної служби в Україні». Авторы петиции просят гаранта защитить эту медицинскую отрасль от разрушения в процессе второго этапа медицинской реформы.

Сбор подписей под петицией продолжается. До окончания осталось – 85 дней.

В частности в обосновании своей позиции приводятся следующие аргументы:

Для надання населенню якісної медичної допомоги, зокрема з дерматовенерології та контроль за основними показниками захворюваності стане неможливим через низку факторів:

             за попередніми даними, продекларованими НСЗУ, фінансування дерматовенерологічної служби здійснюватиметься в незначному обсязі, що не покриває видатки закладу на медичну допомогу населенню та заробітну плату працівникам. Ця ситуація призведе до руйнації служби та масового вивільнення кваліфікованих фахівців, а решта будуть отримувати мінімальну заробітну плату при умові збільшення об’ємів їх роботи.

             НЗСУ не передбачає адекватних витрат на профілактичні заходи, діагностику та лікування сифілісу, інших ІПСШ, висококонтагіозних та паразитарних захворювань шкіри, скринінг онкологічної патології шкіри. Так, для надання амбулаторної медичної допомоги з дерматовенерології НЗСУ передбачено менше 50 грн. за один випадок, що ніяким чином не може покрити реальних витрат закладу;

             висунуті НЗСУ умови для укладання угоди (зокрема наявність в закладі відділення / палати інтенсивної терапії, обладнані відповідно до табелю матеріально-технічного оснащення, УЗД-апарату з можливістю проведення доплерографії; електрокардіографу багатоканального; рентгенівського апарату; системи централізованого постачання кисню, апарата ШВЛ іншого дорого вартісного обладнання), не відповідають сучасним реаліям, виконання їх потребує залучення багатомільйонних інвестицій в кожен заклад і значною мірою не є виправданими;

             формування як вимог, та і розрахунок витрат і сум грошового забезпечення закладів не є прозорими, а численні запити з цього приводу, як письмові, так і усні на особистих зустрічах з представниками МОЗ, НЗСУ залишаються без відповіді.

Теперішній підхід до реформування спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги з дерматовенерології з високим ступенем вірогідності призведе до безповоротної руйнації існуючої відпрацьованої та ефективної системи контролю за групою небезпечних інфекцій, суттєвого погіршення рівня та якості відповідних обсягів медичної допомоги, зменшення її доступності для населення, що, в свою чергу, призведе до прогнозованого соціального напруження в суспільстві.

 

Заметим, что по оценкам Всемирной организации здравоохранения, каждый день по всему миру происходит один миллион заражений инфекциями, передаваемых половым путем. Каждый день среди людей в возрасте 15–49 лет наблюдается более 1 миллиона новых случаев излечимых инфекций, передаваемых половым путем. В Украине по уровню заболеваемости инфекциями, передающимися половым путем, лидируют Днепропетровская, Донецкая, Харьковская, Запорожская и Одесская области, а также город Киев.

Метки: дерматовенерология, медицинская реформа