В Ізраїлі розробили «розумного» дрона-мисливця за живою силою противника

Компанія Elbit Systems, що працює на ізраїльському ринку, представила новий ударний безпілотник Lanius. З його допомогою можна знищувати живу силу супротивника у ближньому бою.

дрон-охотник

Згідно з даними Defence Express, дрони Lanius комплектуються виробником осколково-фугасними боєголовками, які мають спрямовану дію. Боєголовки вражають піхоту на близькій відстані.

 

Безпілотник Lanius легко вміщується у солдатський рюкзак. Таким чином, жодних проблем із його транспортуванням не виникає. Завдяки невеликим розмірам дрона його можна використовувати в умовах щільної міської забудови. При використанні «авіаносця» можна одночасно запускати по три безпілотники. «Авіаносцями» інженери Elbit Systems називають більші БПЛА, призначені для доставки дронів Lanius до місця атаки.

Наявність підтримки ІІ-технологій дозволяє літальним апаратам легко орієнтуватися в просторі, аналізувати об'єкти, що знаходяться навколо них, виявляти перешкоди і переміщатися всередині приміщень. Все це робить процес керування безпілотником гранично простим. Якихось спеціальних навичок для цього оператору мати не потрібно. Виявити супротивника ІІ-алгоритми можуть автоматично. Оператор лише залишиться натиснути кнопку для підриву боєголовки.

Журналісти Defence Express зазначають, що новий дрон від Elbit зовні схожий на літальний апарат Kargu турецького виробництва. Такі дрони застосовувалися армією Азербайджану під час боїв за Нагірний Карабах. Турецькі дрони виробництва компанії STM залітали до вірмен прямо у бліндажі, після чого розривали їх на шматки.

Джерело: