Неділя, 19 травня 2024 року

В 5 разів ефективніше: вчені розробили новий метод вілучення літію

Хіміки з Окріджської національної лабораторії Міністерства енергетики представили новий спосіб вилучення літію з різних джерел, включно з рідкими відходами, що утворюються на гірничодобувних підприємствах, нафтовими родовищами і використаними акумуляторами.
Було розроблено інноваційний процес, що дає змогу адсорбувати літій у п’ять разів більше, ніж це можливо з використанням раніше розроблених методів. Цей процес, який називається літуванням і делітуванням, являє собою недорогий спосіб з високим споживанням літію.

Ключовою перевагою нового методу є його робота в широкому діапазоні pH від 5 до 11, що робить його більш універсальним порівняно з іншими методами екстракції літію. Крім того, він виконується при низькій температурі - всього 140 градусів за Цельсієм, тоді як традиційні методи вимагають випалу за більш високих температур і використання кислоти.

Процес заснований на використанні гідроксиду алюмінію як сорбенту, який адсорбує іони літію з розчину, утворюючи стабільну шарувату фазу подвійного гідроксиду. Цей сорбент потім може бути регенерований, що дає змогу використовувати його багаторазово для вилучення літію.

Результати дослідження, опубліковані в журналі ACS Applied Materials & Interfaces, показують потенціал нового методу для забезпечення зростаючого попиту на літій в електромобільній та інших промисловостях. Це також виділяє шлях до економіки замкнутого циклу, в якій матеріали використовуються повторно, скорочуючи споживання первинних ресурсів і обсяг відходів.

Це відкриття обіцяє стати ключовим моментом у розвитку стійких технологій виробництва і використання енергії, а також у створенні більш ефективних і екологічно чистих енергетичних рішень.

Метки: літій

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Май 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Апр    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.