Компанія Укрнафта розглядає можливість відновлення близько 500 свердловин, що не діють. Про це в інтерв'ю профільному виданню Expro сказав директор компанії Сергій Корецький.
"Ми ідентифікували приблизно 1200 свердловин, які належать Укрнафті, але знаходяться на чужих ліцензійних ділянках. Це величезний потенціал. Укрнафта не може сама займатися цими свердловинами – вони розміщені на чужих ліцензійних ділянках. Але ми можемо домовлятися про співпрацю з власниками спецдозволів", – розказав топменеджер.
"Так само й у нас, крім 1800 власних свердловин, що діють, є ще 4300 ліквідованих, у бездії тощо. Якщо провести детальний аудит, то, за нашими оцінками, можна відновити щонайменше 10%", – сказав він.
Корецький пояснив, що за часів СРСР нафтові свердловини, які давали дебіт 5-10 тонн на добу, просто ліквідовували, а після здобуття Україною незалежності через брак грошей свердловини часто не добурювали.
"Таких випадків нараховувалося безліч, і серед наших ліквідованих свердловин гарантовано є такі. Зважаючи на сучасні технологічні можливості відновлення і капітальних ремонтів, разом на наших і чужих ліцензійних ділянках можна відновити близько 500 недієвих сьогодні свердловин", – сказав він.
Компанія також повідомила, що відновлює розвідку та пошук родовищ, чим не займалась останні 10 років.
Укрнафта має 89 родовищ і лише один спецдозвіл на геологічне вивчення на площі у 200 кв. км. Там компанія проводитиме геологорозвідувальні роботи.
"Також плануємо брати участь в аукціонах на нові спецдозволи, ведемо перемовини з іншими компаніями, які мають спеціальні дозволи, щодо можливої співпраці. Також плануємо на наші родовища, які мають перспективу дорозвідки, дорозроблення та потребують значних капітальних інвестицій, залучати внутрішніх і зовнішніх інвесторів", – розказав радник директора з виробничих питань Володимир Гришаненко.
Держава взяла Укрнафту під фізичний контроль 9 листопада. Наступного дня її очолив Сергій Корецький, який раніше обіймав посаду генерального директора мережі заправок WOG.
У лютому Корецький заявив, що в компанії виявили фізичну нестачу сотень тисяч тонн нафти на мільярди гривень, яка досі прописана на балансі Укрнафти.
Джерело Liga
Метки: нафта, свердловини, Укрнафта