Українці напишуть Радіодиктант національної єдності

9 листопада о 9:00 відбудеться ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності. Його транслюватимуть на «Українському радіо», радіо «Культура», «UA: Першому», всіх регіональних каналах, на фейсбук-сторінках Суспільного та каналах Суспільного в YouTube. Політики, представники влади, митці разом писатимуть радіодиктант у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Автор тексту радіодиктанту, письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович та акторка з філігранною дикцією Римма Зюбіна розповіли, на що потрібно звернути увагу та що саме попрактикувати перед написанням радіодиктанту.

За словами Івана Малковича, він старався, щоб текст диктанту був зрозумілим усім, хто хоче долучитися до написання.

«Треба читати популярних авторів, як правильно пишуться їхні прізвища», – зазначив автор радіодиктанту.

Член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, і керівник радіодиктанту Дмитро Хоркін додав, що текст уже готовий. Його бачили наразі тільки троє людей: автор тексту Іван Малкович, Дмитро Хоркін і продюсерка радіо «Культури» Ірина Славінська. Дмитро Хоркін сказав, що варто звернути увагу на пунктуацію.

За словами Римми Зюбіною, щоб грамотно писати та розмовляти, потрібно насамперед читати книжки і переписувати їх.

Вона закликала всіх долучитися до акції написання радіодиктанту, бо це те, що нас усіх об’єднує. На думку Римми Зюбіної, головне не написати без помилок, а об’єднувальний момент, участь.

Метки: Радіодиктант національної єдності